Miroslav Kulhavý: Vrecionová popisuje z Bruselu vlastní bláto

22.12.2019 11:51

Europoslankyně Veronika Vrecionová (ODS) si stěžovala v pořadu 20 minut Radiožurnálu, jak nás případný střet zájmu premiéra Babiše poškozuje nejen hrozícími sankcemi v podobě vracení dotací, ale i u poslanců evropského parlamentu, kteří (vjem z kuloárů) po projednávání dotací na plénu se neustále zajímají, jak že to v té naší české kotlině s Babišem máme.

Miroslav Kulhavý: Vrecionová popisuje z Bruselu vlastní bláto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Veronika Vrecionová

Tato její licoměrnost a pokrytectví tluče do oken, až tabulky praskají. Když si někdo v usilovné snaze dostat se ke zlatému teleti potrhá oblečení při prodírání se trnitým volebním křovím, až mu kouká zadek, nemůže se divit lidem v cizině, že se na něj pohoršeně dívají a případně se ptají.

Dobré je si znovu připomenout časovou osu. Bylo před parlamentními volbami a všechny dnešní strany v opozici plus mizerný koaliční partner ČSSD vyplivovali na Babiše jednu kauzu za druhou, až byl Sobotkou odvolán z postu min. financí. Povolební rozčarování, že nejde proti Babišovi sestavit funkční koalici, bylo tak velké, že vedlo ke kálení do vlastního hnízda v podobě žalování v Bruselu, v čemž vynikali Piráti.

Pirátský lidský odpad to dotáhl až k žalobě na komisi, že nekoná nebo koná příliš pomalu. Piráti jsou odpadem nejen proto, že nutí Brusel trestat ČR, ale m.j. pro jejich anální snažení u Merkel a to v podpoře kopie SA oddílů v podobě násilníků z Antify. Z mnohých prohlášení p. Fialy a dalších z vedení bylo a je zřejmé, že ODS v antibabišovském tažení nechyběla. Žádné protesty proti užalováním jsem neslyšel.

Takže paní Vrecionová, je to i Vaše dílo, jak ČR u orgánů EU co nejvíce pošpinit; čemu se pak pokrytecky divíte?! Bez té vykydané špíny by možná mnozí europoslanci ani nevěděli, kde se ČR nachází. Asi přeháním, ale určitě by se nezabývali naší domácí politickou scénou.

Je-li Babiš vinen – zavřete ho! Dle dosavadního průběhu je však zřejmé, že důkazní řízení stojí jen na pomlouvačných kecech. Z pohledu třetího, nestranného (Babiše jsem nevolil) se celá antibabišovská fronta jeví jako dlouhá přehlídka maškar v moc špatné krimi komedii. A nutno dodat, paní Veroniko Vrecionová, že ODS mezi těmi maškarami neschází!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Na Velkou Británii se valí (z Francie) nelegální migranti

21:37 Jan Urbach: Na Velkou Británii se valí (z Francie) nelegální migranti

Od počátku letošního roku eviduje Velká Británie třikrát vyšší počet ilegálních migrantů než za cel…