Miroslav Macek: Dvakrát fuj žokeji Váňovi, že na Velké pardubické chválil Babiše

14. 10. 2013 13:52

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Dvakrát fuj žokeji Váňovi, že na Velké pardubické chválil Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Člověk by řekl (bez ohledu na detektivky Dicka Francise), že jezdecký sport je sport gentlemanů a hlavně fair -play. To, co včera po příchodu do cíle Velké pardubické ovšem udělal žokej Josef Váňa starší, tedy to, že neváhal v přímém sportovním přenosu vychválit Babiše, rozhodně fair play nebylo a Josef Váňa tak zakončil svoji kariéru velmi nečestným a nechutným způsobem.

Autocensura presstitutek pak na sebe nedala dlouho čekat: ačkoliv sociální sítě byly plné vesměs negativních odsudků, dnešní Babišovy Lidovky o tom nepřinesly ani řádku.

Dvakrát fuj!

K bratislavskému soudu, který měl rozhodnout o tom, zda Andrej Babiš spolupracoval či nespolupracoval s komunistickou rozvědkou, nepřišel ani Babiš, ani svědkové. Babišovi právníci omluvili jeho nepřítomnost „vysokou pracovní zaneprázdněností svého klienta“, což je ovšem nesmysl, neboť má spoustu a spoustu času účastnit se nesmyslných předvolebních debat. Soud byl odročen, jak jinak, až na leden, po volbách…

"Přál bych si, aby byl ponechaný ve vládě jeden jediný ministr, a tím je ministr financí Kalousek. Já bych mu svoji důvěru stoprocentně dal, věřím, že by udržel českou ekonomiku v pořádku," ohodnotil prezident Kalouska pro včerejší MF Dnes. (Klaus - duben 2009).
Není nad předvídavé politiky…

Bývalá místopředsedkyně Babišova hnutí ANO Hana Greplová v rozhovoru pro iHned:

„Z původního záměru spojit schopné a slušné lidi, kteří společným úsilím přinesou změnu kultury do naší společnosti, se postupem času vyloupl krystalický obchodní projekt. Ten, který má zajistit dostatečnou moc při uplatňování osobních představ Andreje Babiše o fungování společnosti, nikoliv však představ členů hnutí, či dokonce občanů. Představy občanů jsou důležité pouze pro přípravu lákavého volebního programu, který jemu a jeho "bratrstvu" pomůže k moci. A důležitou ingrediencí jsou slavné tváře, které to všechno hezky prodají. Vše, co popisuji, je v příkrém rozporu s mým pojetím nově budovaného demokratického hnutí. Hnutí jsem obětovala rok a půl svého osobního času, ale nelituji toho. Jsem vděčná za tu zkušenost. I díky ní jsem pochopila, že je naprosto nesmyslné očekávání společnosti, že když do politiky půjdou bohatí, přestane se krást.“

Europoslanec ODS Jan Zahradil:

Pan Schwarzenberg tvrdí, že ODS je "antievropská" strana. A já tvrdím, že pan Schwarzenberg (a celá TOP 09) nikdy neměli žádnou koncepci evropské politiky, pokud za ni nepovažujeme papouškování a slepé následování všeho, co vymysleli v Evropské lidové straně. Omšelé poučky o společném evropském "stolu", u kterého musíme pořád sedět, abychom se neocitli na "periferii", patří ke standardní frazeologii českých eurofederalistů. Pan Schwarzenberg se tím nijak neliší od svých předchůdců Jana Kavana a Cyrila Svobody a dokazuje, že na ministry zahraničí měla ČR prostě smůlu.

Čtenář glos V. B. mi napsal:

Ty pokusy skoro se vším "bojovat" a hlavně jejich výsledky by zajímaly většinu národa. A také ty šílené spousty peněz, nacpané kamarádům-bojovníkům, jinak vytahané z kapes "solidaritu cítících", aniž o tom mnohdy vůbec vědí.

František Matějka na facebooku:

Tak Miloš Zeman chtěl promluvit k dělníkům soukromé automobilky TPCA. V pracovní době. Automobilka kvůli tomu odmítla přerušit výrobu a prezident proto dělníky nenavštíví. A přitom stačilo k úspěchu tak málo. Dát vědět ze strany administrativy Hradu dělníkům předem, že k nim PO JEJICH PRÁCI bude chtít prezident promluvit buď před závodem, nebo v nějaké jeho části, kterou si za tím účelem dělníci či jejich odbory na tu hodinku od automobilky pronajmou... Nebo jsem něco nepochopil?!
Dodávám: Nepochopil. Socialisté nikdy nemohou uvažovat kapitalisticky, proto jsou socialisté. Jako kapitalisté by totiž strašně rychle zkrachovali.

Šimon Kalousek na facebooku:

Zdá se, že český volič ve většině případů tvrdej chleba má - na jednu stranu chce zkušené politiky a na druhou touží po nových tvářích...tak trochu jako chtít sexuálně šikovnou ženu, ale aby to byla furt panna.

Ray Bradbury, 451 stupňů Fahrenheita:

Neptej se po zárukách, nevyžaduj bezpečí, takové zvíře nikdy nežilo. A kdyby žilo, bylo by z rodu velkých lenochodů, kteří po celý den, a den za dnem, visí na stromě hřbetem dolů a prospávají život. K čertu s něčím takovým, zatřes stromem a shoď toho lenochoda, ať sletí na zadek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Miroslav Macek

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Telata tleskají svým řezníkům

22:07 Jan Campbell: Telata tleskají svým řezníkům

Příspěvky - Volkswagenu začal kritický rok (Zbyněk Fiala, 18.1.2020 Vaše věc), Zelený úděl a Zelení …