Miroslav Macek: Jestli má být PES určen k šíření paniky, tak je vymyšlen geniálně

05.01.2021 12:52 | Zprávy
autor: PV

Úterní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Jestli má být PES určen k šíření paniky, tak je vymyšlen geniálně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Vladimír T. Gottwald na Facebooku:
Od začátku jsem nechápal, proč systém PES operuje jen a jen s jediným parametrem, a to počtem pozitivních testů (a od něj odvozenými čísly), a proč se vůbec nezabývá počtem skutečně nemocných, proč systém PES naprosto ignoruje vývoj počtu hospitalizací či závažných případů onemocnění.
K tomu pak ještě přibyla další absurdita, že při strmém nárůstu podílu antigenních testů se z nich do oficiálních statistik započítávají výhradně testy s potvrzeným výsledkem pozitivním, čímž se uměle početně navyšuje zdánlivý nárůst denního poměru pozitivních testů.
Z toho pro mne plyne závěr: Jestli má být systém PES určen k zveličování nebezpečí a k šíření paniky, tak je vymyšlen geniálně. Ale já bych opravdu raději, kdyby byl nastaven tak, aby byl reálným obrazem vývoje epidemické situace a potenciálního nebezpečí.

***

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: ČR je 13. nejlevnější a 14. nejbohatší země EU

12:26 Petr Dufek: ČR je 13. nejlevnější a 14. nejbohatší země EU

S výsledkem 92 procent unijního průměru jsme předstihli všechny „nové“ členské země.