Miroslav Macek: Malost, kam se člověk podívá…

29.10.2014 18:52

Středeční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Malost, kam se člověk podívá…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Siru Nicholasi Wintonovi bylo propůjčeno vyznamenání za záchranu spousty židovských dětí (českých, ale i německých a rakouských, které dlely po Mnichovu a anšlusu Rakouska v Praze) před nacismem. Tomu zcela rozumím. Aby tak však vůbec mohl činit, musel před tím jednat s pražským Gestapem a finančně vše zařizovat pracovník British Comittee for Refugees from Czechoslovakia (BCRC) Trevor Chadwick.

Ten však nejen nedostal vyznamenání (in memoriam), ale nepadlo o něm v našich mediích při této příležitosti ani slovo. Snad proto, že připomenout faktické vykupování těch dětí by neznělo tak hrdinsky?

Pak ovšem nezbývá než povzdechnout si s Henrym Fordem: Historie je humbuk!

Zpráva:

Ministr školství Chládek stáhnul Václava Klause z přípravného výboru Národní rady pro vzdělávání, neboť proti tomu protestovaly hlavně neziskové organizace.

Dodávám:

Malost, kam se člověk podívá…

Čtenářka glos M. V. mi napsala:

Dobrý den, před rokem jsem byla zaskočena, když na slavnostní večer našeho nejvýznamnějšího svátku prezidentský kancléř přišel v modrém obleku a růžové kravatě. Druhý den jste to zmínil i Vy, takže jsem si oddechla, že nejsem příliš náročná. Proto mne dnes večer snad už ani nepřekvapil oceňovaný režisér Sedláček, který z rukou prezidenta přebíral vyznamenání v tričku a vytahané mikině. Jsem si řekla "Jaký hostitel, takový host". A znovu jsem se utvrdila v mém názoru, jaká pokleslá parta se kolem prezidenta vyskytuje. V civilizované zemi by takovouto dehonestaci aktu, kdy jsou oceňovány vzácné osobnosti jako např. pan Zikmund a pak přijde člověk bez zásluh, zato v jetém svetru, organizační štáb nikdy nepřipustil.

Přítel Z. Š. mi napsal:

Profesora Bártu osobně znám a docela si jej vážím. Rovněž jsem si přečetl jeho dílo které spolu s dalšími autory věnoval kolapsům a regeneracím civilizací všeobecně. Takže studoval i kolapsy dalších velkých civilizací a kdo si to přečte, ihned musí na situacích a procesech kolabujících civilizací v historii lidstva rozeznat mnohé podobnosti s dnešním stavem a trendy naší euroatlantické společnosti. Osobně shledávám, že jsme na podobné trajektorii se starým Římem. Pohlédněme jen na vnější shodné znaky : pro lid má význam ne práce, ale chléb a hry; ty práce, kterých se štítí občané zadáváme lidem, kteří se přistěhovali z méně rozvinutých krajin, kvete korupce, bují byrokracie, rodina ztrácí postavení na úkor homosexuálů, množství peněz se vyplýtvává na stavbu a zhotovení pochybných projektů a památníků, celebritami se stávají herci a zpěváci, barbaři (islám) jsou za branami. Jen ten kůň („Incitatus“ se jmenoval) v Senátu chybí, ačkoliv o tom se dá jistě s úspěchem pochybovat. Nu hotový starý Řím.

Jen mne opravdu překvapilo, že se pan Bárta uvolil pracovat pro ANO – tedy vlastně pro Babiše, jenž je ve své podstatě také projevem úpadku civilizace, jak je z historie známe, neboť je to deviace demokratického systému směrem k centralistickému řízení státu „zástupcem oligarchie“. Také shoda, že?

Opsáno z facebooku:

Tak člověk si v klidu doma depkuje, a pak si zapne po čase telku. A najednou má po depce…mohla jsem se narodit Zemanem. Uff…takže se mám vlastně fajn!

reklama

autor: viditelny-macek.cz

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Perly senátorky Kovářové

9:44 Zdeněk Jemelík: Perly senátorky Kovářové

Z fotografie na stránkách Parlamentních listů se na mne usmívá veselá stařenka. Je to senátorka Dani…