Miroslav Macek: ODS přežila klinickou smrt

13.10.2014 8:52

Pondělní glosy 13.10.2014 Miroslava Macka.

Miroslav Macek: ODS přežila klinickou smrt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Komunální volby skončily a zde je několik postřehů z nich:

Nízká volební účast byla způsobena nikoliv spokojeností občanů, nýbrž naopak jejich nespokojeností, spojenou s názorem, že volby stejně nic nezmění. Což je potenciálně velmi nebezpečné.

Ve velkých městech stále chybí etablovaná vyšší střední a střední třída (patriciát). Ten by nikdy nedovolil, aby zvítězili takoví kandidáti, jako kupříkladu v Praze Adriana Krnáčová či v Olomouci Milan Feranec. Což je potenciálně velmi nebezpečné.

Vítězní babišovci již předem plánovali audity hospodaření převzatých radnic, což by mohlo být chvályhodné, pokud by to ovšem nesloužilo jen a jen politickým cílům Andreje Babiše. Kriminalizace politiky jako mocenský prostředek je metoda opět vysoce nebezpečná. Je vidět (kupříkladu opět v Olomouci, kde se promptně domluvily zbývající strany proti ANO), že si to ostatní strany velmi silně uvědomují.

Silné a schopné osobnosti se v žádných volbách nikdy neztratí. Pokud ovšem odmítají podílet se na věcech veřejných, vyklízejí tím prostor „babišovským“ kandidátům. Což je potenciálně velmi nebezpečné.

TOP 09 je typickou pražskou schwarzenbergovskou stranou bez silných osobností v regionech.

ODS přežila avizovanou klinickou smrt a pokud se neobjeví žádné skandály na její nové vedení (což je více než pravděpodobné), má nejhorší za sebou a může v budoucnu trpělivou politikou krok za krokem opět získávat.

Opsáno z facebooku: Jak typické! Volby skončily a na TV Barrandov začal další díl Majora Zemana…

Mořský led kolem Antarktidy pokrývá rekordní plochu 20 milionů km2, největší v dějinách jeho měření, tedy od roku 1979. Zalednění Arktidy je letos šesté nejmenší od počátku měření. Globální oteplování dle vědců tato čísla nepopírají, vědci však nedovedou nárůst antarktického ledu vysvětlit.
Nabízím řešení: Může za to zlomyslný Václav Klaus, neboť vědci se přece nikdy nemýlí…a opovažte se nahlédnout do historie vědy!

Jan Hnízdil:

Naše politická scéna je živá encyklopedie psychiatrie. Najdete tam všechno: megalomany, sociopaty, narcisy, hysterky, mýtomany, kleptomany, spoustu smíšených poruch. Je to zajímavé studium pro odborníka, ale hrozivé pro občana.

Dodávám:

V zastupitelské demokracii tomu nemůže být z principu jinak. Stačí se podívat na elektorát: megalomani, sociopaté, narcisové, hysterky, mýtomani, kleptomani a spousta smíšených poruch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: viditelny-macek.cz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Pohonné hmoty jsou kvůli koronaviru nejlevnější za skoro rok

21:00 Lukáš Kovanda: Pohonné hmoty jsou kvůli koronaviru nejlevnější za skoro rok

Komentář k vývoji cen pohonných hmot v ČR a k výhledu jejich dalšího vývoje, zejména ve světle šíříc…