Miroslav Macek: Odsoudit a nežádat informace!

28.04.2021 14:19 | Glosa

Středeční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Odsoudit a nežádat informace!
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Uznejte, že to se Anofertu povedlo: požádá o evropské dotace, na které nemá nárok, vyplatí je ze státního rozpočtu, tedy z našich kapes, nepožádá však EU o jejich proplacení, a teď svým debilním voličům s úsměvem vysvětluje, že žádné peníze se EU vracet nebudou, takže vše je O.K.

***

Dvě desítky francouzských generálů ve výslužbě, desítky dalších důstojníků a stovky řadových vojáků podepsaly otevřený dopis prezidentovi a vládě. Vymezují se v něm proti islamismu, který podle nich tříští francouzskou společnost, a hrozí, že v případě nečinnosti zasáhnou jejich „aktivní kamarádi”. Autoři dopisu hovoří o diskriminaci a antirasismu, který podle nich v konečném důsledku vede k nenávisti mezi jednotlivými etnickými a náboženskými skupinami. Tvrdí, že na některých územích Francie přestává platit ústava zaručující svobodu vyznání a rovnost všech občanů a kritizují, že na demonstranty ve žlutých vestách si policie prý troufne, zatímco z dalších má obavy. „Násilí neustále narůstá. Kdo by si před 10 lety čekal, že setnou hlavu vysokoškolskému profesorovi? My, kteří jsme byli vždy připraveni položit život za naši zemi, nemůžeme jen nečinně přihlížet, stojí dále v dopise, který v zemi galského kohouta vyvolal velký rozruch.
Tolik zpráva. Ano, tvrdím a píši o tom již léta: soužití dvou „kmenů“ s jinou mentalitou a kulturními návyky je nemožné a vždy vede k otevřenému boji kdo s koho.

***

„Ukážeme naši sílu.“ Británie vyšle k Číně obrovskou námořní flotilu a plánuje též velké vojenské cvičení společně s Indií, Japonskem a Jižní Koreou.
A už se zase vesele chřestí zbraněmi…neměli by někteří známí čeští politici vyvěsit tibetské vlajky vyrobené v Číně a celou akci tak na dálku podpořit?

***

Opsáno z diskuse na seznam.cz:
Vrbětice jsou jako Charta 77. Odsoudit a nežádat informace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seeman: V Německu začala debata o povinném očkování

21:21 Richard Seeman: V Německu začala debata o povinném očkování

Vstup do restaurací, kin nebo na stadiony pouze s očkováním – podle kancléřského ministra Helge Brau…