Miroslav Macek: Skutečně je cizí mocenská zvlčilá smečka rozumější než ta naše česká?

01.12.2011 20:42

Glosa Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Skutečně je cizí mocenská zvlčilá smečka rozumější než ta naše česká?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Tak si říkám, jestli by vedle dvou obvinění z korupce při nákupu automobilů Tatra pro českou armádu neměli být obviněni i další lidé, a to ti, kteří prosadili a schválili nákup 550 nákladních automobilů za více než dvě miliardy korun pro tento náš ministáteček. Ale možná se přidáme k invazi do Iránu a posléze do Egypta...

Profesor Tomáš Halík v rozhovoru ve včeřejší MFDnes pronesl: "Myslím, že je skutečně naším národním zájmem, abychom byli co nejhlouběji integrováni v evropských strukturách. Aby zde byla nějaká rozumná supervize, abychom nebyli vydáni jen té zvlčilé domácí mocenské smečce."

Moc a moc by mne zajímalo, kolik příkladů z historie a dneška pan profesor může uvést, kdy byla, potažmo je, cizí mocenská zvlčilá smečka rozumější, než ta naše.

Ten rozhovor stojí za přečtení celý, zvláště jeho závěr. A moc a moc bych si přál, aby se pan profesor alespoň na chvíli přestěhoval do některé londýnské čtvrti, kde vládne právo šaria a v praxi nám předvedl tu toleranci a spolužití, po nichž volá a k nimž nás nabádá. Jinak to jsou a budou jen klasické akademické řečičky.

Profesor Milan Zelený vysvětlil, že ekonomický rozvoj se pozná podle podílu zaměstnanosti v sektorech zemědělství, průmyslu, obchodu a také ve službách. Čím vyspělejší ekonomika, tím méně zaměstnanců má v zemědělství, odkud se přesunuli do průmyslu atd. Problém je, že v USA, jakožto nejrychleji se rozvíjející ekonomice na světě, už nastává mezní situace i v nejmladším sektoru služeb.

"Vyčerpali jsme čtyři sektory, další už si neumíme vymyslet. Amerika vstupuje do tmy," vysvětlil Zelený v Hydeparku s tím, že na Spojených státech je už dnes patrné to, co údajně v budoucnu čeká postupně celý svět.

Dodávám: jenže my jsme další sektor vymysleli! Ohromné množství zbytečných poradců, PR pracovníků, politologů, rekreologů, sociologů a dalších a dalších -ogů, tedy kategorii zcela zbytečných služeb. Problém je v tom, že nevytvářejí žádné faktické hodnoty a ti, kteří jen vytvářejí, je už nestačí uživit.

Nestačím udiveně kroutit hlavou, co se tu za údajně pravicové vlády chystá: pro firmy se má stát úrazové pojištění součástí daní, místo pojišťovnám budou platit státu a zatímco dnes výši pojistného určuje rizikovost profese, nově se má platit za každého stejně, za prodavačku i za horníka.

Namísto toho, aby zákon stanovil jen povinný okruh úrazového pojištění kvůli morálnímu hazardu a na lidech, konkurujících si pojišťovnách a pojišťovací matematice ponechal vše ostatní!

Čtenář glos O. R. mi napsal:
V návaznosti k Vaší poznámce stran "Centra podpory inkluzivního vzdělávání", "Institutu pedagogicko - psychologického poradenství", Střediska integrace menšin" doporučuji k nahlédnutí stránky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Miroslav Macek
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Ve Vídni se konala velká protivládní demonstrace

7:37 Richard Seemann: Ve Vídni se konala velká protivládní demonstrace

Tisíce účastníků se v sobotu zúčastnily ve Vídni demonstrace proti vládním protiepidemickým opatření…