Miroslav Macek: USA i Rusko přesně vědí, co se stalo s malajsijským letadlem

21.07.2014 8:52

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: USA i Rusko přesně vědí, co se stalo s malajsijským letadlem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Samozřejmě, že USA i Rusko přesně vědí, co se stalo s malajsijským letadlem, neboť současná technika umožňuje v místech konfliktů monitorovat vše, a to s nebývalou přesností. Teď se hledá formulace pro světovou veřejnost, která by co nejvíce poškodila druhou stranu a byla co nejobtížněji napadnutelná, neboť dnešní technika umožňuje i dokonalé padělky čehokoliv.

Po dlouhých rituálních tanečcích nám o případu havarovaného malajsijského letadla bude tedy předložena buď verze, na které se Obama a Putin domluví (což je méně pravděpodobné) nebo verze jednostranná, kterou druhá strana okamžitě stejně validními „důkazy“ zpochybní.

Ukrajinský premiér Porošenko:
Máme družicové snímky rakety, která sestřelila Boeing.

Moje poznámka:
Ač nemají družice…

Podle čísel z ministerstev tato vláda za první tři měsíce vládnutí už vyhodila 537 úředníků a 714 nabrala.

Hlavní poradce předsedy vlády Vladimír Špidla je žhavým kandidátem na klíčovou funkci generálního ředitele státní služby, která vznikne přijetím nového služebního zákona, prosakuje z ČSSD. Špidlu sociální demokracie “vyměnila” za post eurokomisařky, který připadne Věře Jourové z ANO.

Dodávám:
Konečně pozitivní zpráva! Špidla vždy tvrdil, že „zdroje jsou“, takže tu přebujelou byrokracii nebudeme muset platit ze svých daní…

Zpráva: Martin Bursík bude kandidovat za TOP09 do senátu.
Komentář z facebooku: TOP 09 chce oslovit i duševně chorou část elektorátu.

Tomáš Haas:
Politiky dnes nehodnotíme podle toho co dokázali, ale podle toho, jak "umí čerpat". Stát se mění na gigantickou čerpací stanici. Co budeme dělat, až dojdou peníze a zadlužená EU ztratí i poslední zbytek kreditu?

Markéta Šichtařová:
Je normální – a žádoucí – když „normální krize“ je spojena s vlnou bankrotů problémových podniků, bank, či v některých extrémnějších případech dokonce i zemí. Odstraní se tím staré články, které ekonomiky zatěžovaly, které už nestíhaly vývoj. Je to podobné, jako když evoluce odstraňuje dinosaury a ponechává přežívat jen ty, kdo se umí lépe zadaptovat. Kolik významných podniků bank, podniků, zemí od roku 2008 ale zkrachovalo? Americký akciový index S&P 500 přesáhnul hranici 2000 bodů a za méně než tři roky vzrostl o 75 %. Daří se snad ekonomice o 75 % lépe než před třemi lety…? Už od roku 2009 – tedy posledních šest let – dochází k historicky naprosto bezprecedentnímu rozejití se takzvané reálné ekonomiky (toho, jak se lidem či firmám skutečně daří) a finančních trhů (tedy cen akcií, dluhopisů, nebo úrokových sazeb). A nůžky se rok co rok rozevírají stále víc. Mohou za to centrální banky, vlády i mezinárodní instituce. A my všichni, protože si volíme stále stejně natvrdlé zástupce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: viditelny-macek.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Exprezident Klaus doporučuje Trumpův postup

21:10 Jiří Paroubek: Exprezident Klaus doporučuje Trumpův postup

V rámci skromných oslav, které proběhly k 28. říjnu, k výročí vyhlášení Československé republiky, mě…