Miroslav Novák: Další pokles souhrnného ekonomického sentimentu je v listopadu nevyhnutelný

26.10.2020 18:08 | Zprávy

Pokud se podaří udržet zpracovatelský průmysl v chodu a nedojde k zastavení produkce jako na jaře, tak lze v závěrečných měsících letošního roku očekávat pokračující duální vývoj české ekonomiky – relativně solidní situace v průmyslu oproti dále se zhoršující situaci v sektoru služeb. Další pokles souhrnného ekonomického sentimentu v listopadu je však nevyhnutelný.

Miroslav Novák: Další pokles souhrnného ekonomického sentimentu je v listopadu nevyhnutelný
Foto: Archiv MN
Popisek: Ing. Miroslav Novák, analytik společnosti AKCENTA CZ

Nálada mezi domácími ekonomickými subjekty se v říjnu zhoršila. Zatímco předchozí měsíce byly ve znamení zlepšování ekonomického sentimentu, tak v říjnu souhrnný indikátor důvěry poklesl o 4,5 bodu na hodnotu 86,4. Za poklesem ekonomické důvěry stály v říjnu především restriktivní opatření vlády na zpomalení pandemie Covid-19.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

NATO

Dobrý den, já si také myslím, že je pro nás členství v NATO zásadní, ale jak se postavíte k požadavku, který je prý už schválen, abysme do společné obrany dávali 5% HDP? A když tak neučiníme, můžeme být vyloučeni nebo co se stane? Děkuji Hrubá

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Falešná morálka

12:16 Milan Knížák: Falešná morálka

Glosa Milana Knížáka.