Miroslav Novák: Koruna vůči euru poprvé od března 2020 pod hranicí 26 CZK/EUR

27.01.2021 14:37 | Zprávy
autor: PV

Koruna dnes dopoledne posílila pod hranici 26 CZK/EUR (25,98 CZK/EUR), kde se naposledy nacházela loni v březnu. Za dnešním posílením koruny však nestojí žádné nové domácí makroekonomické statistiky nebo události.

Miroslav Novák: Koruna vůči euru poprvé od března 2020 pod hranicí 26 CZK/EUR
Foto: Archiv MN
Popisek: Ing. Miroslav Novák, analytik společnosti AKCENTA CZ

Posílení koruny vyplývá především z vývoje z předchozích dnů, kdy byla agresivně testována hladina 26,10 CZK/EUR a byla tak jen otázka času než koruna zamíří ke zmíněné hladině 26 CZK/EUR. Z dnešního posílení koruny proto nelze dělat výraznější závěry a pravděpodobnost, že se obchodování v nejbližších dnech vrátí zpět nad hranici 26 CZK/EUR je poměrně vysoká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Hlasování o důvěře

Kritizujete Babiše za to, že na hlasování chyběl, ale není vám spíš trapně z toho, že jste vyvolali hlasování a pak nebyli schopni ani zajistit, aby hlasovala všichni poslanci z opozice? Jitka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Špatná zpráva pro občany

15:57 Zbyněk Fiala: Špatná zpráva pro občany

Skutečně je náprava vylhaného státního rozpočtu investicí do výkrmny agrobyznysu, jak tvrdí předseda…