Miroslav Novák: Srpnové tržby v maloobchodu nabízejí tradiční výsledky

08.10.2017 12:10 | Zprávy
autor: PV

Komentář k maloobchodním tržbám – srpen 2017

Miroslav Novák: Srpnové tržby v maloobchodu nabízejí tradiční výsledky
Foto: Archiv zadavatele
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Srpnové tržby v maloobchodu nabízejí v kontextu letošního roku tradiční výsledky. V srpnu rostly tržby za pohonné hmoty, za nepotravinářské zboží a výsledně i za potraviny. Oproti červenci se tržby zvýšily o 0,4 % a v meziročním srovnání o 4,8 %. Maloobchodní tržby sice meziročně v posledních dvou měsících rostou o něco pomaleji než v první polovině letošního roku, avšak pohled na pracovní trh a velmi vysokou spotřebitelskou důvěru naznačuje, že zájem nakupovat české spotřebitele jen tak neopustí.

Při detailnějším pohledu určitě zaujme zpomalení prodejů přes internet, když v srpnu tržby rostly jen o 12,4 % meziročně, tedy nejpomaleji v letošním roce. Znamená to, že spotřebitelé ztrácejí zájem o prodeje přes internet? Rozhodně ne. Důvodem slabšího srpnového výsledku je především skutečnost, že loni v srpnu tržby přes internet rostly o velmi silných 31,1 %! Přesun prodejů z kamenných prodejen směrem na internet tak nekončí, naopak dále pokračuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Dobrovolné poplatky

Kdyby byly poplatky za ČT dobrovolné, což chcete prosadit, jak byste pak v praxi ošetřili, že ti, co je nebudou chtít zaplatit, si pak ČT ani nebudou moc pustit? Mimochodem, financování z rozpočtu, což tato vláda navrhuje, není dobrovolné, uvědomujete si to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Veselá svatba a méně veselé souvislosti

18:23 Jiří Weigl: Veselá svatba a méně veselé souvislosti

Pondělní glosa Jiřího Weigla