Miroslav Kulhavý: Viliam Buchert a Reflex – jedno sprosté a negativistické tělo jsou

04.04.2020 13:21

Je nošením dříví do lesa konstatování, že bez prezidenta Zemana a premiéra Babiše by dřel Reflex bídu s nouzí někde na okraji čtenářského zájmu. Ale i ten stávající je převážně z menšinové kavárenské populace. Co si však dovoluje zástupce šéfredaktora Buchert je už za hranou opoziční kritiky.

Miroslav Kulhavý: Viliam Buchert a Reflex – jedno sprosté a negativistické tělo jsou
Foto: top09.cz
Popisek: Viliam Buchert

Není od věci si jen lehce připomenout, kdo je Viliam Buchert. Pro málo informované by mělo stačit, že před lety kandidoval (neúspěšně) za TOPku do Senátu. Ten žal nad neúspěchem a názorové propojení s knížecí garniturou se v něm usídlil a kdykoli píše o politické scéně, je evidentní, kam patří.

Nejoblíbenějším terčem pana Bucherta je Zeman a Babiš. Každý se samozřejmě proviňuje odlišně, ale v zásadě jsou vinni „šmahem“. U Zemana platí jinými již vícekrát zmíněné, že je vždy špatně, ať už promluví a nebo je zticha. Vyjádří-li se, je každé slovo negativisticky rozebráno a je-li zticha v dobrovolné karanténě Lánech, je srab a schovává se. Aktivní Babiš dodává střelivo každodenně a skřeti z Reflexu neví kam dřív skočit.

Co jiného si myslet o článcích jako jsou např. „Ještě že se toho Miloš nedožil“ , kde se Buchert přilepil na cizí výrok jak lejno na košili a nebo jiný s doporučením předělat zámek v Lánech na domov důchodců. A je lhostejno, zda je to psáno v nadhledu nebo spíše v podhledu z novinářské žumpy. Ve vyřvávání z toho smradlavého kanálu není Buchert sám; podobně hnusná polínka přikládá např. Šafr, Čulík, Kartous, Jandourek a další.

Těm, kteří by chtěli Reflex hájit přiznávám, že ne vše publikované má konečnou na novinářském smetišti. Jsou obecná témata, u kterých se toho nedá moc pokazit a to ani osobním pohledem komentátora. Tím se však nedá, jako deklem na žumpu, zastřít smrad, který někteří autoři v roli novinářských tchořů z Reflexu šíří.

Na závěr bych přidal aktualitu, při které jsou aktéři spodině z Reflexu hodně podobní. Horší je to však v tom, že mají politickou funkci s právem rozhodovat. Zákaz shromažďování a časná ranní hodina byla přítomna při odstraňování sochy maršála Koněva na Praze 6. O tomto rozhodnutí radnice pod taktovkou Ondřeje Koláře (TOP 09) bylo již napsáno hodně, včetně rozporuplných hodnocení osoby Koněva a rovněž negativního vlivu na zahraniční politiku státu ve vztahu s Ruskem. Obecně, když mohou pochybné existence z nižších postů politického spektra (vedle Koláře také Novotný z Řeporyj – Rusko nebo Hřib z pražského magistrátu – Čína) ovlivňovat zahraniční politiku, je něco špatně. A když k tomu ranař (nechci říci debil) ze šestky přidá nechutnou průpovídku, že Koněv musel dolů, protože neměl roušku, je obraz Česka v zahraničí dokonán.

Chci doufat, že si občané, při současných trudných dnech a někde i při existenčních starostech, najdou příležitost k hlubší úvaze o těch, kteří nás zastupují a výše jmenovaní z TOP 09, ODS a Pirátů se podepíší pod příští volební výsledky svých stran.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

20:57 Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

Vyjádření experta Trikolory k útokům na kritiky války.