Oldřich Fischer: Zákazy - kouřit málo

18.09.2015 21:41

Myslím, že bych se nedopočítal, kolik lidí se uživí vytvářením vyhlášek zakazujícím kouření. Tu v restauraci, tu v tramvaji, tu v nejrůznějších místech na veřejnosti. Toho popsaného papíru, těch dobře placených seminářů a rozhovorů i v televizi.

Oldřich Fischer: Zákazy - kouřit málo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cigarety

Jestliže jde rodina na oběd do restaurace s dětmi, tak je to dvakrát za rok, když jsou na výletě. Jsou tam nejvýš hodinu.To je směšně krátká doba, proti tomu, když například můj tchán s velkou ochotou jel na odpoledne s kočárem na procházku. Vrátili se za dvě hodiny a hluboký kočár byl vyuzen - Partyzánkama. Doma kouřil 40 partyzánek denně. Když jsme přijeli na sobotu a neděli Tak mimina pomohla i v noci vykouřit 80 partyzánek.

Když už chce někdo bojovat proti kouření, tak nejdřív by se mělo zamezit kouření v bytech, kde bydlí děti. Takže by se musily zřídit přepadové oddíly Policie, které by dělaly nečekaná měření na kouř v bytech, kde bydlí děti. V kteroukoliv denní i noční hodinu. Vyrábět zákony na omezení kouření v prostorách kde jsou děti asi dvě hodiny ročně a vůbec si nevšimnout prostředí ve kterém jsou celý rok každý den a noc, je na hlavu.

Je vidět, že všem o tom mluvícím zákonodárcům, jde jen o to, aby se co nejsnáz zviditelnili (co oni mají práce) a napakovali se za komentáře v televizi a novinách. Chtělo by to ještě zákon o zákazu kouření rybářům a námořníkům. Kouř poškozuje zdraví kytovcům. Mohli bychom i ustavit pár presidentů od námořní kouřové policie. Podotkl bych ještě, že se psalo: V Turecku se prý začalo masově kouřit, až když byl za kouření uzákoněn trest smrti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Ústavní soud a pravda

22:12 Karel Januška: Ústavní soud a pravda

Rodičovské příspěvky a ÚS. Demokratický právní stát musí být založený na pevných základech. Moc soud…