Oldřich Rambousek: Afghánistán a smrt čtyř českých vojáků – realita

12.07.2014 9:09 | Zprávy

Samozřejmě, že se zcela lidského (rodinného) pohledu se jedná o tragédii a vskutku škoda čtyř mladých lidských životů. Na druhé straně je však potřebné si říci, že čeští vojáci patří spolu s jinými zde nasazenými žoldáky mezi ty, kdož okupují jinou zemi.

Oldřich Rambousek: Afghánistán a smrt čtyř českých vojáků – realita
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na letiště Praha-Kbely přiletěl vojenský speciál s ostatky čtyř českých vojáků, kteří v úterý zahynuli v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka

 Tito vojáci zde bojují nikoliv pro lásku k vlasti, ale pro peníze a pro ty i vraždí, což je neospravedlnitelné. Do těchto misí jdou tito vojáci dobrovolně a to i s vědomím, že se nemusí již vrátit živí. Peníze jsou asi velké lákadlo, protože plat českého žoldáka se pohybuje okolo 80 tisíc Kč/měsíčně v závislosti na hodnosti a funkci. Jsem toho názoru, že plky politiků o tom, že tito vojáci bojují za českou vlast a národ, jsou jako důkaz našeho českého, politického análního alpinismu. Česká republika se vstupem do Nato stala spolušiřitelem a spoluviníkem amerického imperialismu, který se všemožně snaží skrýt za boj s mezinárodním terorismem.

Mnozí politici rádi proklamují, že v těchto zemích třetího světa jde také o šíření svobody a demokracie. No – šířit svobodu a demokracii pod palbou děl a minometů je přinejmenším zhovadilost. Nacházím zde krásnou paralelu s šířením křesťanství. Tam také platilo a platí, že ten kdo křesťanství nepřijme dobrovolně tak bude přinucen silou. O tom byly ony křižácké výpravy a zabíjelo se a zabíjelo. No a šíření demokracie? Co to je? Známe a dovedeme přesně definovat demokracii? Prdlajs dovedeme. Ani vládnout si sami neumíme a musíme poslouchat Brusel. Demokracie zatím není a v dohledné době není a ani na pořadu dne, protože vládnoucí ekonomicko – politická elita vede třídní boj vůči dělnické třídě, kterou stále více zotročuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…