Oldřich Rambousek: Takzvaný demoblok ve sněmovně chce lidem pokazit Vánoce

16.12.2018 21:56

Skutečně už mám současné opozice ve sněmovně plné zuby. Ono nestačí, že ODS, TOP, STAN a lidovci mají na svědomí megatunel, který platí a ještě dlouho bude platit daňový poplatník?

Oldřich Rambousek: Takzvaný demoblok ve sněmovně chce lidem pokazit Vánoce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

On jim vadí Babiš, on vadí návrh na zdanění církevních restitucí, ono vadí, že Babiš nechce podepsat Marrákeš, ono vadí zvyšování minimální mzdy a důchodů. A copak ještě vadí? Vždyť když byli u moci Stanjura, Benda, Kalousek, Gazdík, Schwarzenberg a další, tak mohli taky dělat něco pro lidi. Dělali to? Nikoli, srali na dělný lid. Jen daně a poplatky, to by jim šlo!

Co se týká církevních restitucí a zákona, jenž byl kvůli nim vydán, tak to je na dlouhé povídání. S potěšením však kvituji, že se konečně začíná více veřejně hovořit o tom, před čím jsem dávno varoval a na co poukazoval. Vím, že pro pouhého čtenáře nebo politicky neznalého občana je tato materie těžko pochopitelná a možná až nezajímavá. Leckdo si řekne, že ho žádní černoprdelníci nezajímají, a pak jak hloupý Honza kouká na fakt, že i z jeho daní si vyžírají církevní hodnostáři. Ano, oni ti hodnostáři církve svaté mají vyžrané pupky, ale z vaší práce, bratři dělníci, a vy žijete od výplaty k výplatě.

Domnívám se, že všichni ti, kteří hlasovali pro přijetí zákona o církevních restitucích, a hlavně jeho předkladatelé by měli být povoláni k odpovědnosti. Domnívám se, že celý zákon byl a je zcela účelovou záležitostí, která zvýhodňuje jednu minoritní zájmovou skupinu nad zájmy občanské společnosti a národa jako celku. Fakt, že premiér Babiš a jeho vláda chce církevní restituce zdanit, je to nejmenší, co mohlo restituenty postihnout. Osobně bych tento kontroverzní zákon nechal úplně zrušit a církve by musely vše vrátit. Římskokatolickou církev by dokonce stálo za to velmi omezit, a to pro její prokazatelnou kolaboraci s nacisty, a také protože má na rukou krev nevinných lidí.

Víte, ono je docela zvláštní, že se naši političtí odborníci ve sněmovně vracejí k otázce nápravy křivd právě k roku 1948. Všichni víme, že v tomto roce došlo v naší zemi ke změně poměrů a společenského řádu. Ke změně, kdy moc v zemi započala přebírat dělnická třída a komunistická strana. Vše je dáváno za vinu komunistům, ale pozor! Zákon o znárodnění některých církevních majetků byl vydán v roce 1947, a to ještě takzvanou demokratickou vládou, a byl podepsán prezidentem Benešem. Datování k roku 1948 je čistě účelové a slouží pouze k tomu, aby byli špiněni komunisté. Že jde o nepravdivou propagandu, je cíleně pomíjeno, neb to není zrovna in. Vůbec se přitom nemluví o tom, že církvím bylo odebráno v oblasti nemovitého majetku nejvíc (skoro vše) za císaře Františka Josefa při první pozemkové reformě a zbytek při druhé pozemkové reformě v době vlády T. G. Masaryka. Církvím bylo ponecháno právo uživatelské, to ano. Vlastnické právo však přešlo na stát. Kdo se neumí upamatovat, tak stačí zhlédnout televizní seriál F. L. Věk či jiné.

Vím, že komunisté nebyli svatí a že mnohé, co činili, je z dnešního pohledu špatně. Oni však tento pohled ve své době neměli, jako ho dnes nemáme my, a tedy i nám se může lehce stát, že nová generace nám za padesát let řekne, že jsme byli nedemokratičtí zločinci. Je pravdou, že komunisté rušili řeholní řády a vyháněli řeholníky a řeholnice z klášterů. Nutno si uvědomit, že ony kláštery byly vlastnictvím státu, a to na základě první a druhé pozemkové reformy, kterou komunisté nedělali. Proč byli řeholnice a řeholníci vyháněni? Bohužel škodili státu a lidu. Na jedné straně byla outlocitnost, ale na straně druhé za peníze v Praze dům. Dle biblického nenecháš v nouzi bližního svého páchali zločiny. V klášterech, farnostech a dalších božích stáncích se po válce ukrývalo mnoho nacistů. Dokonce jim byly skrze církev vytvářeny cesty k útěku. Totéž se týkalo i vyvádění majetků. Po roce 1948 tuto cestu začali využívat nepřátelé státu a nového zřízení. Touto cestou bylo i vyváděno církevní zlato na západ. To zlato, na které přispívali lidé svými milodary. To zlato, které občané církvi sami dali nebo odkázali, ale také zlato, které církev při svém honu na čarodějnice lidem ukradla a lidi pozabíjela.

My dnes nejsme schopni napravovat křivdy, staré 60 let. To prostě už nejde. Bylo by však čestné říci, že to bylo trochu jinak, než tvrdí demoblok. Ony jsou totiž ty údajné křivdy mnohem starší a sahají do doby, kdy komunisté vůbec neexistovali. Církev je však dobrý partner pro současné elity na vyvádění prostředků z republiky, a to skrze takzvané neziskovky, které jsou na církve navázány. Proto jdou lidé, jako Kalousek, Schwarzenberg a další, církvím tolik na ruku. Nutno si také uvědomit další podtext církevních restitucí. Je politicko-ekonomický. Katolická církev má svou hlavu ve Vatikánu a Vatikán je řídícím orgánem katolické církve. Dostane-li u nás v ČR nějaké pozemky katolická církev, tak vlastníkem je v podstatě Vatikán, tedy cizí stát, což neznamená nic jiného, než další rozprodej naší země. K tomu je důležité si říci, že Vatikán je velký a velmi významný politický hráč, přestože to tak navenek vůbec nevypadá.

Mohl bych k tomuto tématu napsat ještě mnohé, ale to by bylo na knihu. To by se vám asi číst nechtělo, a tak jsem vypíchl jednotlivosti, ale stojím si za tím, že církevní restituce jsou podvod a měly by být zrušeny. Ony restituce jsou krokem zpět o sto let. No a katolická církev? Ta je mnohem horší než komunisté či nacisté dohromady. Je to prodloužená ruka satana a měla by být církví zakázanou pro své zločiny. V parlamentu však dozajista řeknou, že za všechno může Putin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Summit byl propagační pastí

11:10 P. C. Roberts: Summit byl propagační pastí

Svou výstrahou, že bude pro Rusko katastrofou, jestliže Navalnyj ve vězení zemře, nastražil Biden P…