Pavel Buráň: Darebák třeba i v taláru je pořád jen darebákem

04.11.2024 17:17 | Komentář
autor: .

Kolem soudců, státních zástupců, špiček policie a vůbec celé justice se v naší společnosti našlapuje po špičkách. Ti mají být ti nejspravedlivější ze spravedlivých, mají to být morální vzory, právě proto akceptujeme praxi, že mají státem zaručené násobky průměrných platů. Respektujeme to i proto, aby mohli být nezávislí a neuplatitelní. A to je v pořádku, ale...

Pavel Buráň: Darebák třeba i v taláru je pořád jen darebákem
Foto: Pavel Buráň
Popisek: Pavel Buráň

Případ bývalého advokáta Jiřího Teryngela a pražského vrchního soudce Zdeňka Sováka ukazuje, že nezávislost a neuplatitelnost si vysokým platem nekoupíte. I soudci, státní zástupci, špičky policie, ale třeba i advokáti jsou jen omylní lidé.

Moc, to je ta droga, která některé lidi z těchto profesí kříví. Moc spojená s beztrestností za práci, jež ti lidé konají bez toho, aby se z ní někomu zpovídali. Systém, ve kterém justice pracuje, je špatný! Je to svět sám pro sebe, ti lidé jsou po čase odtrženi od reality. Je jedno, která z těch profesí, ale vždy platí jedno pravidlo. Čím je dotyčný z toho systému déle a výše postaven, tím je to pokušení větší. Každý by v tom systému byl.

O úplatcích v justici se zatím spíše jen šuškalo. Kdo na ně poukázal, byl vnímám jako element nespokojený s rozsudkem, vlastně přistižený zločinec, který nechce přijmout spravedlivý trest. Jenže už si to řekněme otevřeně: V ČESKÉ JUSTICI FUNGUJE KLIENTELISMUS A KORUPCE!!! Vnímejme ty množící se případy pochybení soudů a státních zástupců. V systému hájícím spravedlnost jsou nespravedliví!

O soudcích a státních zástupcích vím svoje. Byl jsem drsně přepaden a vydírán, policie zajistila spoustu důkazů a trestné činy nalézací soud potvrdil, zločinci byli nejprve odsouzeni, ale poté jiným výše postaveným soudem skandálně osvobozeni. Kdo má zájem, může si (nejen) můj příběh přečíst v knize Zločiny beze zbraní 2, či na webu www.pavelburan.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.