Pavel Foltán: RRTV bdící, varující?

16.03.2021 10:47 | Zprávy
autor: PV

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV – coby státní orgán, ústřední správní úřad) na svých stránkách www.rrtv.cz zveřejnila dopis ze dne 5. března 2021, který prý dala provozovatelům převzatého TV vysílání – čili (přeloženo do lidštiny) hlavně těm, co šíří TV programy prostřednictvím sítí elektronických komunikací včetně např. i satelitního vysílání.

Pavel Foltán: RRTV bdící, varující?
Foto: Foto Jarka Foltánová
Popisek: JUDr. Pavel Foltán, člen Rady ČTK

A tento dopis RRTV je hlavně o tom, že: "V únoru 2021 odňal britský regulátor Ofcom licenci pro vysílání čínské televize CGTN (China Global Television Network), která byla jedinou licencí pro šíření tohoto vysílání na evropském území. Šíření vysílání televizních programů ze třetích států se řídí Evropskou úmluvou Rady Evropy o přeshraniční televizi. Skončením britské licence skončila také legální možnost vysílat tento program na území ostatních členských států …" Tolik z dotčené citace. Aneb členské státy, operátoři a provozovatelé, bděle!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Naši rádoby válečníci zase kňučí

13:57 Jiří Paroubek: Naši rádoby válečníci zase kňučí

Ještě než se Andrej Babiš stačil vrátit z Bruselu, začalo strašlivé kňučení činitelů bývalé vlády a …