Pavel Hasenkopf: Nejsem spoluotec amnestie. Po Mynářovi a Zemanovi žádám omluvu a milion korun

30.11.2013 7:33

V sobotu 27. dubna 2013 mne Vratislav Mynář v rozhovoru pro deník Právo veřejně označil za jednoho ze "spoluotců" amnestie - společně s Ladislavem Jaklem a Petrem Hájkem. Současně uvedl, že jsme jediní tři spoluautoři. Později to potvrdil i Miloš Zeman, který mne navíc výslovně označil za původce myšlenky abolice, resp. hlavního autora čl. II amnestie.

Pavel Hasenkopf: Nejsem spoluotec amnestie. Po Mynářovi a Zemanovi žádám omluvu a milion korun
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věznice Pankrác

Ještě 27. dubna jsem avizoval, že se proti pomluvám Vratislava Mynáře budu bránit soudní cestou.

Dnes jsem podal tzv. osobnostní žalobu proti:
1) KPR,
2) Miloši Zemanovi, a
3) Vratislavu Mynářovi,

ve které žádám veřejné uvedení věci na pravou míru a finanční zadostiučinění ve výši celkem 1.000.000,- Kč.

Zbývá vysvětlit, proč jsem ten krok učinil až nyní. Pro odklad byly postupně celkem 4 důvody:

- Nejdříve samozřejmě bylo na místě pokusit se vyřešit vše smírou cestou. 19. června se proto můj právní zástupce obrátil na Vratislava Mynáře, vyzval jej k tomu, aby veřejně uvedl věci na pravou míru a současně nám sdělil jména osoby či osob z KPR, které mu mne označily za jednoho ze spoluautorů novoroční amnestie. Pokud by Vratislav Mynář toto byl učinil, nepožadoval bych finanční kompenzaci. Vratislav Mynář toto neučinil: jeho právní zástupce si nejdříve vzal měsíc na prostudování a 6. srpna stroze sdělil, že se není za co omlouvat a nic nám sdělovat nebude. Tím možnost smíru padla.

- Napsat žalobu chvíli trvá. Zejména žalobu, která má nakonec 175 odstavců textu, 58 stran a 15 příloh. Vznikala postupně od 12. srpna do 3. října.

- Žaloba tedy mohla být podána již začátkem října, v tu dobu však běžela volební kampaň, ve které byl Vratislav Mynář kandidátem SPOZ. Kdybych žalobu podal tehdy, nezbavil bych se podezření, že se tím snažím ovlivnit výsledky voleb.

- Poslední odklad způsobila nemoc Miloše Zemana, která jej dočasně upoutala na invalidní vozík.

Ve hře ještě zůstává i možnost podání trestního oznámení pro pomluvu, ovšem nikoli na Miloše Zemana nebo Vratislava Mynáře - myslím si, že v době, kdy mne označili za jednoho ze spoluotců amnestie, tomu skutečně sami věřili, protože byli sami uvedeni někým v omyl - ale právě na osoby, které je v omyl uvedly: Někdo uvnitř KPR musel Vratislavu Mynářovi říct: "To byl Hasenkopf" - a tento člověk se tak s velkou pravděpodobností dopustil trestného činu pomluvy, popř. poškozování cizích práv. Podezření na zcela konkrétní osobu, podezření, které hraničí s jistotou, samozřejmě mám.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…