Pavel Hofrajter: I rozdělený národ může hovořit stejnou řečí

01.11.2016 21:41

My, občané České republiky, svým podpisem stvrzujeme, že se distancujeme od prohlášení výběru několika jedinců, kteří veřejně a zcela bezostyšně pomluvili, zostudili a slovně napadli prezidenta České republiky, Miloše Zemana.

Pavel Hofrajter: I rozdělený národ může hovořit stejnou řečí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman
reklama

Striktně odmítáme jakékoli útoky těchto jedinců, obecně známých jako „pražská Kavárna“, na českého prezidenta. Dále podpisem stvrzujeme, že akceptujeme demokratickou volbu prezidenta republiky, že současný prezident byl zvolen na základě demokratických principů a z vůle většiny volících obyvatel českého státu. Odmítáme proto protidemokratická prohlášení z úst těch, kteří proběhlou volbu v roce 2013 označují jako zmanipulovanou a nedemokratickou.

Odmítáme výzvu pánů Jiřího Bartošky a Vojtěcha Dyka k občanskému neklidu. Jako obyvatelé svrchované, demokratické země se vymezujeme proti jim nabízeným postupům. Odmítáme prosazování jediného názoru za názor dogmatický. Zavazujeme se, že budeme bránit demokracii a svrchovanost České republiky. Budeme bojovat proti proklamaci jediného názoru, budeme dbát svobodné diskuze, budeme prosazovat dialog a akceptaci názorů druhých lidí. Ohrazujeme se proti tendencím některých občanů českého státu, jejichž účelem je pošpinit jméno prezidenta České republiky. Ohrazujeme se proti slovnímu i jinému napadání osobnosti prezidenta republiky. Ctíme morální hodnotu prezidentského úřadu, jeho autoritu a jeho funkci, a to ať je prezidentem kdokoliv. Zavazujeme se k aktivnímu vystupování proti hanobení nejvyššího státního úřadu.

Požadujeme okamžité zastavení protiprávního jednání vůči prezidentovi České republiky. Požadujeme okamžitou omluvu od konkrétních osobností za urážku občanů žijících na venkově. Požadujeme omluvu pana Jana Krause za manipulativnost a neobjektivní vystupování v jeho televizní samozvané show.  Požadujeme omluvu a vydání vysvětlujícího prohlášení konkrétních osobností ve věci vybízení k státnímu převratu a svržení prezidenta republiky.

Odmítáme postup potenciálně revolučních skupin, které se ve svých prohlášeních a heslech vrací k osobnosti T. G. Masaryka. Nesouhlasíme a striktně se vymezujeme proti zneužívání jména takové osobnosti, jakou právě T. G. Masaryk byl.

Zásadně nesouhlasíme se současnou politikou České televize. Osobně se vymezujeme proti neobjektivnímu vysílání této televizní stanice. Požadujeme, aby se Česká televize stala opět veřejnoprávním, objektivním a uvěřitelným médiem. Nesouhlasíme s tendencemi některých moderátorů této televizní stanice. Odmítáme postoje moderátorů České televize. Ohrazujeme se proti manipulativnímu jednání některých moderátorů tohoto média.

Vyzýváme autory petice „Týdny občanského neklidu“, aby zastavili své nevybíravé útoky vůči autoritě prezidentského úřadu. Nesouhlasíme s jejich jednostrannými postupy a nehodláme legalizovat jejich neschopnost argumentace, rozhovoru a akceptace demokracie. Rovněž vyzýváme autory petice „Týdny občanského neklidu“, aby přestali podněcovat společnost k provedení prezidentského puče.

Jako občané České republiky akceptujeme hospodářskou politiku státu. Rozumíme postupům představitelů České republiky ve věci ekonomického růstu. Chápeme a plně akceptujeme rozhodnutí o navázání ekonomických vztahů s Čínskou republikou. Uvědomujeme si sílu čínské ekonomiky. Souhlasíme s ekonomickým kontaktem mezi Českou republikou a Čínou. Vítáme otevření čínského ekonomického trhu pro Českou republiku, stejně jako otevření čínského ekonomického trhu vítali ve Spojených státech amerických, Spojeném království a mnoha dalších zemích.

Dále vyzýváme ministra kultury, Daniela Hermana, aby podal vysvětlení ohledně „kauzy Brady“. Požadujeme, aby v hlavních českých médiích uveřejnil, proč se neřídil platnými zákony České republiky a nenavrhl na vyznamenání pana Bradyho dle zákona již v březnu roku 2016. Dále požadujeme vysvětlení, co vedlo p. Hermana k tomu, že donutil p. Bradyho jednat proti zákonům státu Kanada, ve kterém p. Brady žije.

Konkrétní cíle:

  1. Omluva pána žijícího v Kanadě (údajného přítele p. Bradyho), který neplatí ani daně České republice, za urážku občanů žijících na českém venkově.
  2. Veřejná omluva pana Jana Krause za neobjektivitu a manipulativnost, se kterou byla jeho „show“ odvysílána 27.10.2016.
  3. Veřejné odmítnutí výzvy pánů Bartošky a Dyka.
  4. Zastavení příprav státního převratu ze strany pražské Kavárny.
  5. Vysvětlení zástupců petičního výboru „Týdny občanského neklidu“, proč vyzývají české občany k neposlušnosti vůči státu.
  6. Omluva zástupců českých umělců, kteří se účastnili pořadu pana Jana Krause, za pošlapání a znevážení autority prezidentského úřadu.
  7. Omluva všech politických představitelů, kteří bojkotovali státní svátek 28. 10. 2016.
  8. Zastavení příprav prezidentského puče a organizace revoluce.
  9. Zastavení zneužívání dobrého jména T. G. Masaryka.
  10. Omluva a vysvětlení ministra kultury Hermana ohledně „kauzy Brady“.

Ukažme, že společně dosáhneme svých cílů. Ukažme, že i rozdělený národ může hovořit stejnou řečí ve všech tématech. Ukažme, že nenecháme populisty rozvracet národ na základě uměle vytvořených kauz.

Výzvu můžete podepsat ZDE.

Bc. Pavel Hofrajter

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Pavel: Slovo vydavatele - Jedenáct let

21:31 Miroslav Pavel: Slovo vydavatele - Jedenáct let

Když jsem před jedenácti lety podlehl vábení a koupil od sociální demokracie Literární noviny, mysle…