Milí předškoláci, drazí žáci, studenti a koneckonců i vážení poškoláci. Rád bych uvedl na pravou míru jednu vědomost, kterou jste získali už v jeslích, nejpozději však ve školce. Totiž kde je vpravo a kde je vlevo. Budete možná překvapeni, ale je to jinak, než vám říkala paní učitelka nebo rodiče. Vpravo není vždycky vpravo a vlevo není pokaždé vlevo. Od nynějška budeme proto používat místo omšelého „pravá – levá“ osvědčenou vojenskou terminologii „seno – sláma“. Nebo „sláma – seno“, vždyť je to jedno.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR