Petice: Chraňte naše seniory a zaveďte plošné testování

27.03.2020 21:09

Vyzýváme tímto vládu České republiky, aby přistoupila k okamžitému plošnému laboratornímu testování na COVID-19 u klientů a personálu všech pobytových zařízení pro seniory a všech uzavřených geriatrických oddělení nemocnic.

Petice: Chraňte naše seniory a zaveďte plošné testování
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Klienty a pacienty s pozitivním nálezem je třeba přemístit na uzavřená infekční oddělení zdravotnických zařízení. U personálu, který přicházel do styku s pozitivně identifikovanými klienty a pacienty je nutné nařídit okamžitou karanténu a poté provést druhý kontrolní odběr.

Jedině tak můžeme čelit pandemickému šíření nákazy v nejohroženější části populace. Tato pobytová zařízení se ještě stále potýkají s chronickým nedostatkem ochranných pomůcek, nedostatkem kvalifikovaného personálu a účinnou podporou kompetentních institucí státu. Chraňme životy těch, kteří jsou na naši pomoci závislí a nemohou se bránit. Jde o životy našich spoluobčanů. Ptejme se vlády na to, jaký je skutečný stav počtu ochranných pomůcek a testovacích setů. Je nadále nepřijatelné, aby tato závažná témata byla předmětem marketingových her a manipulací. V Jižní Koreji a na Tchaj-wanu zvládli riziko epidemie jen díky včasnému plošnému testování ohrožených skupin obyvatelstva, cílené karanténě a následné důkladné péči. K masívním opatřením v diagnostice viru přistupuje sousední Německo. Proč to tedy nejde u nás? Poslední případy některých domovů pro seniory, s obětmi na životech musí být posledním mementem!

Vláda musí sloužit zájmům svých občanů a dbát na respektování společných priorit. Tou první z nich je záchrana lidských životů. Je třeba upozornit, že zanedbávání ochrany veřejného zdraví, na jaké narážíme jako novináři v souvislosti s šířením nákazy, má nejen rozměr etický, nýbrž může mít i závažné právní důsledky.

Více ZDE

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Wágner: Budeme všichni jezdit na baterky?

15:49 Karel Wágner: Budeme všichni jezdit na baterky?

Je pravda, že elektromobily představují jeden ze směrů budoucího vývoje. Neboť v individuální doprav…