Petice: Zabíjí nás exekuce

25.02.2017 20:00 | Zprávy

Otevřený dopis vedení státu

Petice: Zabíjí nás exekuce
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Vážený pane Bohuslave Sobotko, předsedo vlády ČR,
Vážený pane Jane Hamáčku, předsedo Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,
Vážený pane Milane Štěchu, předsedo Senátu Parlamentu České republiky,
Vážený pane Roberte Pelikáne, ministře spravedlnosti,
Vážený pane Andreji Babiši, ministře financí,

obracíme se na vás tímto otevřeným dopisem, protože včera ukončil svůj život Jaroslav Janota. Pro vás je to úplně neznámý člověk, bloger. Ale také dlužník.

Jeho odchod je však ukázkou nesoucitného přístupu úřadů k lidskému osudu a životu. Jeho činy byly činy zoufalého člověka, který se dostal do problémů, a který by dál žil, pracoval, tvořil a platil nejen odvody a daně, ale i své dluhy, kdyby byl státní systém vymáhání dluhů nastaven jako je běžné na západ od nás. A my jsme z toho, kam až může vést nelidský přístup státu, zděšeni.

Není to v naší společnosti ojedinělý jev. V exekučním řízení končí ročně téměř 1 000 000 lidí. Jde o stovky tisíc domácností, které projdou touto nekonečně ponižující a bezvýchodnou situací. Kdy se dostávají na naprosté ekonomické dno a na něm setrvávají celé roky. Jsou společností opovrhováni, zesměšňováni a stavěni do role negramotů a ekonomických hlupáků.

Státní systém nechává dál tyto již zadlužené lidi ožebračovat jak nehoráznými exekutorskými odměnani, platbami za soudy nebo právníky, ale také je vhánějí, jako velice snadnou oběť, do spárů finančních a poradenských firem, které na nich také vydělávají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 390. díl. Ivan Blatný a jeho čarodějnice Terrestris

12:09 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 390. díl. Ivan Blatný a jeho čarodějnice Terrestris

Před pětatřiceti lety, 5. 8. 1990, odešel z tohoto světa jeden z velkých, ale pohříchu téměř opomíje…