Petice: Zdeněk Ondráček by se měl vzdát poslaneckého mandátu

04.11.2013 16:48 | Zprávy

Otevřený dopis bývalému členu SNB a poslanci KSČM Z. Ondráčkovi.

Petice: Zdeněk Ondráček by se měl vzdát poslaneckého mandátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Vážený pane poslanče,

my, níže podepsaní občané, prostřednictvím tohoto otevřeného dopisu žádáme, abyste se jako bývalý příslušník Veřejné bezpečnosti, jenž zasahoval proti mladým lidem pokojně demonstrujícím za svobodu v rámci tzv. Palachova týdne v lednu 1989, vzdal mandátu poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Bývalý režim v čele s Komunistickou stranou Československa, která je podle zákona č. 198/1993 Sb. o protiprávnosti komunistického režimu a odporu proti němu ve znění zákona č. 211/2011 Sb. zločinnou a zavrženihodnou organizací a je odpovědná za způsob vlády v naší zemi mezi lety 1948-1989, upíral občanům jakoukoli možnost svobodného vyjádření politické vůle, systematicky a trvale porušoval lidská práva a porušoval základní zásady demokratického a právního státu.

Považujeme za nemorální a nepřijatelné, abyste Vy, jakožto bývalý příslušník represivních složek komunistického režimu, zastával post poslance v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a podílel se tak na řízení demokratického režimu, proti jehož zavedení jste bojoval, tím spíše, že jste členem strany, která se od totalitního režimu mezi lety 1948-1989 nikdy dostatečně nedistancovala. Z tohoto důvodu Vás žádáme, abyste projevil určitou míru slušnosti a na svůj nově získaný post rezignoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…