Petice proti necitlivému návrhu obytného domu v Troji

25.02.2023 15:27 | Komentář

Vážení přátelé, sousedé, příznivci Troje. Obraťte prosím svoji pozornost k developerskému projektu „Viladům Pod Havránkou“.

Petice proti necitlivému návrhu obytného domu v Troji
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Na místě prvorepublikové vily Pod Havránkou 13 je zažádáno o stavební povolení bytového domu, jehož zcela základní parametry máte k dispozici.  Návrh je zcela necitlivým zásahem do prostředí roztroušené vilové zástavby rodinných domů v zahradách. Návrh nerespektuje své okolí ve všech parametrech, kterými lze stavbu definovat.  Výška, objem, zastavěnost pozemku, architektonické i urbanistické řešení. To vše v srdci přírodního parku Drahaň – Troja a doslova na hranici přírodní památky Havránka. Jde o stavbu, která  je celým svým pojetím v naprostém nesouladu s místem a pokud bude realizována, změní nadobro charakter celé ulice i s okolním. Snažíme se přesvědčit Stavební úřad Prahy 7, aby nepřipustil realizaci tak neomaleného developerského projektu.

Nesouhlasíme s výstavbou bytového domu „Viladům Pod Havránkou“ a prosíme o podporu všechny, komu je proti mysli nesoulad plánované stavby s urbanistickými a architektonickými hodnotami v dané lokalitě.

Podpořte naši iniciativu svým podpisem.

Děkujeme

Za petiční výbor: Jan Šikl, Jan Kavan, Ivan Zachariáš

Petentem petice se můžete stát ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: Dostavba Dukovan a otázky o její smysluplnosti

14:17 Zdeněk Joukl: Dostavba Dukovan a otázky o její smysluplnosti

Vláda dnes rozhodla o výběru firmy, která má postavit další dva bloky jaderné elektrárny Dukovany (u…