Petice za převod státních pozemků vodní nádrže v Horní Vsi do vlastnictví města Fryštáku

13.05.2018 7:36

Vážení zastupitelé, žádáme Vás, abyste se zasadili o to, aby byly pozemky vodní nádrže v Horní Vsi, ve vlastnictví státu, převedeny do vlastnictví a řádné péče města Fryštáku.

Petice za převod státních pozemků vodní nádrže v Horní Vsi do vlastnictví města Fryštáku
Foto: stránky města Fryšták / Jaromír Chudárek
Popisek: Město Fryšták

Vážení zastupitelé,

aktuálně probíhá veřejná nabídka nemovitých věcí, parcel č. 912/2, 912/3, 913/1, 913/3, o celkové výměře 20.511 m2, v katastrálním území Horní Ves, obce Fryšták, pozemků k provozu Vodní nádrže Horní Ves, které jsou aktuálně jako vlastnictví státu nabízeny oprávněným osobám podle zákona č. 229/1991 Sb. k vydání, dle informací Státního pozemkového úřadu o nabídce majetku, zveřejněné na Úřední desce města Fryštáku dne 19.4.2018.

Domníváme se, že by město Fryšták mělo podat Státnímu pozemkovému úřadu žádost o bezúplatný převod shora specifikovaného majetku do vlastnictví obce - dle zákona č. 92/1991 Sb., o podmínkách převodu majetku státu na jiné osoby, nebo jiným účinným způsobem zajistit řádnou péči o tento majetek. Jedná se o sportovně relaxační prostor, využívaný občany města, vymezený příslušným územním plánem, a o vodní dílo. Považujeme za nežádoucí riziko vydání takových pozemků do rukou soukromé osoby v režimu zákona 229/1991 Sb., která není do budoucna vázána principy obecní samosprávy, ani není správním posouzením ověřena její schopnost pečovat o majetek s hydrologickou funkcí, funkcí požární nádrže, funkcí náhradního zdroje užitkové vody pro zemědělské družstvo Fryšták.

Vážení zastupitelé, žádáme Vás, abyste se zasadili o to, aby byly pozemky vodní nádrže v Horní Vsi, ve vlastnictví státu, převedeny do vlastnictví a řádné péče města Fryštáku, což potvrzujeme níže svým podpisem.

Petiční výbor zastupuje Mgr. Roman Lauterkranc

Petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…