Neurostimulátor představuje v současné době jedinou kompenzační pomůcku s prokázaným rehabilitačním efektem na zlepšení chůze. Je určen pro lidi, kteří nemohou ovládat dolní končetinu v důsledku nemocí, jakými jsou například: roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, dětská mozková obrna a úrazy mozku a míchy.
Neurostimulátor významně zlepšuje chůzi, prodlužuje délku ušlé vzdálenosti, snižuje únavu z chůze a přispívá k dlouhodobému udržení mobility u progresivních onemocnění (například roztroušená skleróza). Výše uvedené stimuly představují pro některé dospělé i dětské pacienty s tímto zdravotním postižením jedinou možnost jak a) pokračovat v léčebném procesu, b) podpořit stabilizaci zdravotního stavu nebo jej výrazně zlepšit anebo vyloučit jeho zhoršení, nebo c) kompenzovat nebo zmírnit následky zdravotní vady. U dětí tato pomůcka navíc pomáhá předcházet komplikacím při dalším vývoji a najít pozdější uplatnění v ekonomicky aktivní populaci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV