Petice za volný pohyb psů ve Stromovce a v Letenských sadech

29.07.2019 11:32

Tato petice vznikla jako reakce na stále větší diskriminaci pejskařů v parku Stromovka a v Letenských sadech a na vytlačování volně pobíhajících psů do míst, kde je to však pro ně nevhodné a mnohdy až nebezpečné, neboť zde vede vlaková či tramvajová trať, cyklostezka, koňská stezka nebo projíždějí auta.

Petice za volný pohyb psů ve Stromovce a v Letenských sadech
Foto: pixabay.com
Popisek: pes, ilustrační foto

Navíc jsou často tato už tak omezená místa obsazena sportovci, piknikáři či rodinami s dětmi a psy není možné nechat volně proběhnout prakticky nikde. Nehledě na to, že při stávajícím množství psů, jaké se na Praze 6 a 7 vyskytuje a faktu, že tyto 2 parky hojně navštěvují i pejskaři z dalších částí, je celkem nemožné, aby se všichni do těchto omezených prostor vtěsnali. 

Obtěžujících psů je minimum – slušní pejskaři se vždy snaží zabránit kontaktu svého psa s jinými lidmi a s volně žijícími zvířaty a ti, kteří slušní nejsou, budou nechávat své psy, ať si dělají, co chtějí, i přes veškeré zákazy. Většina psů si navíc lidí vůbec nevšímá a zajímají je jen ostatní psi nebo jejich hračky a stížnosti občanů jsou zpravidla založené pouze na jejich nesnášenlivosti vůči psům obecně.  Všechna omezení se ve výsledku nejvíc dotýkají těch, jejichž psi nejsou pro okolí žádnou hrozbou ani nepříjemností. Je absurdní, že majitelé, kteří za své psy v Praze platí poměrně vysoké poplatky a většina z nich uklízí psí exkrementy, jsou stále více vytlačováni, omezováni ve volném pohybu a pokutováni, když mnohem větší hrozbou a problémem často bývají skupiny mladých lidí a piknikáři, kteří zcela zdarma tyto společné prostory znečišťují. 

Určité omezení vůči ostatním návštěvníkům parku působí téměř všichni – děti, které se volně a mnohdy bez dozoru pohybují na cyklostezkách, cyklisté, kteří rychlou jízdou ohrožují chodce, piknikáři, kteří znečistí park odpadky a nebezpečným sklem, ale i kouřem z grilu, nemluvě o horkém uhlí sypaném ke stromům nebo do dutých kmenů stromů.  Mimochodem nakonec to bývají pejskaři, kdo v zájmu vlastních psů i zvířat žijících v parku sklo a další odpadky sbírají. 

Proto my, níže podepsaní, žádáme, aby byl opět umožněn volný pohyb psů po celé Stromovce i v celých Letenských sadech, protože není možné diskriminovat určitou zájmovou skupinu jen proto, že vadí několika vybraným jedincům.

Petici můžete podepsat ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Lze českou levici ještě zachránit?

7:37 Jiří Paroubek: Lze českou levici ještě zachránit?

Na tuto otázku bych odpověděl asi jako kmotr Corleone, když řešil jeden nepříjemný problém: „Je to o…