Petice za zahájení novostavby DDM Duha Ústí nad Orlicí

17.05.2019 19:26

Petice k započetí stavby nového domu dětí a mládeže

Petice za zahájení novostavby DDM Duha Ústí nad Orlicí
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

My, níže podepsaní rodiče, účastníci zájmového vzdělávání a příznivci Domu dětí a mládeže Duha Ústí nad Orlicí vyzýváme město Ústí nad Orlicí k započetí stavby nového domu dětí a mládeže. 

Od přestěhování Domu dětí a mládeže Duha do provizorních prostor druhého patra bývalého textilního učiliště ve Špindlerově ulici uplyne na podzim již osm let. Celou tu dobu je představiteli města slibováno, že se pro DDM najdou vyhovující prostory. Byl vypracován projekt novostavby DDM v areálu bývalé Perly 01, který splňoval všechny stávající požadavky na provoz, tzn. kapacitní, na skladbu kroužků, bezpečnostní i hygienické. Projekt byl schválen zastupitelstvem města na podzim 2016, ale do dnešního dne se stavět nezačalo. Důvodem je zřejmě navýšení ceny stavby z 50 na 90 milionů korun. Neznáme důvod, proč k navýšení došlo, nicméně víme, že naše děti tráví čas v zájmových kroužcích DDM v nevyhovujících a v některých případech až zdraví ohrožujících podmínkách. Nejkřiklavějšími jsou podmínky v keramické dílně, kde se několikrát do roka ucpe staré potrubí a v dílně plavou výkaly. A také podmínky v místnosti s lezeckou stěnou, kde netěsní stará okna a v zimních měsících se tam teplota často pohybuje kolem 10oC.

Město Ústí nad Orlicí má jistě mnoho investičních priorit, ale stavba nového domu dětí a mládeže by měla být upřednostněna z několika důvodů:

Nejde o nové prostory pro pár dětí. DDM v současné době navštěvuje cca 1150 účastníků zájmového vzdělávání. Takové množství si přece vyhovující prostory zaslouží!
Výstavba nového DDM je investicí do dětí a mládeže, tedy do budoucnosti našeho města!

Nový DDM může být zároveň architektonickou vizitkou města, stejně tak jako před sto lety Hernychova vila, následně Roškotovo divadlo a v neposlední řadě základní umělecká škola.                

Žádáme, aby zastupitelstvo města Ústí nad Orlicí i přes finanční navýšení opět schválilo novostavbu domu dětí a mládeže, ale také již přijalo závazné kroky, směřující k započetí stavby. Vždyť areál bývalé Perly 01 je již více než rok připraven na stavební práce, obrovské prostranství však zatím zeje prázdnotou.

Štěpánka Svobodová, DDM Duha Ústí nad Orlicí 

Petici je možné podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…