Petice za zastavení a potrestání exekutorské mafie

10.09.2014 7:33 | Zprávy

I když petice má platnost trvalou (resp. platnost do dosažení cíle), momentálně se vztahuje k datu manifestace v Praze ve Sněmovní ulici 24.9. 2014 stanoveného autorem.

Petice za zastavení a potrestání exekutorské mafie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moc toho není, ale aspoň něco

My, níže podepsaní, jsme znepokojeni vývojem v oblasti exekucí a plánovaných legislativních změnách ve vztahu k Exekučnímu řádu, které zhoršují životní a existenční podmínky již naprosté většiny obyvatel republiky a způsobují stagnaci v národním hospodářství.

Exekuční řád v novelizacích zákona č. 120/2001 Sb. porušuje nejen ústavní práva dlužníků a rovnost účastníků řízení, ale co je nepřípustné, zasahuje do práv třetích osob.

Přičemž před účinností zákona č. 120/2001 Sb. Exekuční řád, ale i v průběhu jeho účinnosti, existoval a existuje účinnější a efektivnější systém vymáhání pohledávek, výkon rozhodnutí soudními vykonavateli, který nenarušuje práva třetích osob a je více s duchem Ústavy ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: petice, ParlamentniListy.cz

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Ústecký kraj

Poukazujete na to, co všichni ostatní neudělali pro Ústecký kraj nebo udělali špatně, ale co dobrého pro Ústecký kraj udělalo třeba hnutí STAN? Podle mě se v tom plácáte všichni

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: „Velký den“ v Bílém domě: veletrh evropské bezpáteřnosti

9:44 Ivo Strejček: „Velký den“ v Bílém domě: veletrh evropské bezpáteřnosti

Americký prezident Donald Trump dopředu avizoval, že pondělí 18. srpna 2025 bude v Bílém domě „velký…