Petice za zdravé a prosperující lesy pro příští generace

30.10.2018 18:59 | Zprávy

My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice apelujeme na českou vládu a parlament ve věci ochrany přírodních a společenských hodnot lesních majetků v České republice.

Petice za zdravé a prosperující lesy pro příští generace
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Les, ilustrační foto

Jsme silně znepokojeni situací v České republice, kde v důsledku pomalého a nepříliš efektivního postupu státu při řešení současné kůrovcové kalamity jsou ohroženy statisíce soukromých a obecních lesních majetků ekonomickou a ekologickou devastací.

Majitelé nestátních lesů sucho a následnou kůrovcovou kalamitu nezavinili, ale nyní čelí obrovským finančním ztrátám, musí bojovat o ekonomické přežití svých rodin, firem, zaměstnanců a živnostníků, o zachování všech funkcí hospodářských lesů, o udržení vody v krajině, o zachování života na venkově.

Žijeme po staletí v kulturní krajině a na její odbornou správu nelze rezignovat. Udržitelné obhospodařování lesů má kladný dopad na biologickou rozmanitost, klima a ochranu lesů. Zároveň je klíčové pro hospodářský rozvoj zejména venkovských oblastí.

Chceme, aby stát vlastníkům lesů pomohl zvládnout aktuální kůrovcovou kalamitu a v odborných záležitostech, zejména při přípravě legislativy, nepodléhal nátlakovým skupinám, které odbornou problematiku ideologizují bez jakékoliv zodpovědnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Policie České republiky děkuje

9:55 Vladimír Ustyanovič: Policie České republiky děkuje

Tento titulek může evokovat název italského filmu z roku 1972, který se týkal nezvladatelné kriminal…