Petr Benda: Vstávat, budou volby

13. 7. 2017 11:34

Přes tři roky trpělo ministerstvo zemědělství pod vedením lidoveckého představitele Jurečky zřejmě spavou nemocí. Teprve blížící se parlamentní volby jej probudily.

Petr Benda: Vstávat, budou volby
Foto: pixabay.com
Popisek: účtenka, ilustrační foto

K tomu jistě přispěla i obava, zdali při spojení KDU-ČSL a Starostů vůbec tento svazek projde do Poslanecké sněmovny. Lidé si již dlouho stěžují na kvalitu dovozových potravin. Když se podrobně podíváme na složení stejného výrobku u nás a v zahraničí, zjistíme, že ty, které nabízejí supermarkety v naší republice, neodpovídají kvalitě prodávané například v Německu. A tak lidé, kteří to nemají k hranicím daleko, jezdí nakupovat ven. Mají přitom stoprocentní jistotu, že nakoupí kvalitnější potraviny, účinnější prací prášky a kvalitnější ovoce a zeleninu. Naše hospodyňky jsou ve většině případů spořivé, takže jim nedělá problém srovnání cen doma a za hranicemi. Nákup je tam většinou nejen kvalitnější, ale i levnější. Tato bilance se nám nelíbí již dlouhou dobu, jenže ministerstvo zemědělství ani na písemné dotazy nereagovalo. Líbivá politika, kterou teď nastoluje Jurečka, je jasným předvolebním tahem. Jenže krátká doba, jež nás dělí od vyvrcholení volebních kampaní, mu se vší pravděpodobností neumožní sjednat nápravu. A co můžeme čekat dál? Máslo se stalo natolik atraktivním zbožím, že stojí již 47 korun. Nelze očekávat, že v blízké době dojde k jeho zlevnění, spíše nás čeká další zdražování potravin.

Zvedly se ceny jogurtů, sýrů, vajec i cukru. Zatěžování rodinných rozpočtů stoupá. Potraviny představují značnou položku, které se nikdo znás nemůže vyhnout. Když už tyto ceny jsme nuceni zaplatit, mělo by naše
vládní představitele zajímat, jaká je kvalita potravin na pultech obchodů. Platit poměrně vysoké ceny za nízkou kvalitu dovozových produktů se nám opravdu nechce.

Ing. Petr Benda, statutární místopředseda Národních socialistů 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…