Petr Brandtner: Fámy a fakta o 5G a Huawei

13.11.2019 12:16 | Zprávy

Jak je v poslední době náš svět prošpikován různě akcentovanými „passwordy“, které nás mají orientovat a hlavně nasměrovat ke kladnému nebo zápornému přijetí rozličných jedinců, stran, firem či událostí, stalo se, že jedním z nejčastějších slov v tomto Babyloně se stalo slovo Huawei.

Petr Brandtner: Fámy a fakta o 5G a Huawei
Foto: archiv
Popisek: Mika Lauhde

Z jedné strany slyšíme, že představuje riziko pro národní bezpečnost (aniž by to kdy kdo prokázal), z druhé strany zase, že je to prostě firma čínská, a už proto jaksi „od ďábla“. Kdo se chtěl dovědět také něco jiného, mohl například v minulých dnech navštívit pražskou konferenci o 5G technologiích, v nichž má tato společnost významné slovo a její zástupce, vicepresident pro kybernetickou bezpečnost a ochranu soukromí Mika Lauhde na té konferenci v Poslanecké sněmovně pronesl několik velmi konkrétních tezí také o tom, proč se nedomnívá, že by Huawei byla takovým strašákem, jakého z ní dělají média a někteří politici.

Nejprve pár faktů o společnosti Huawei. Je to globální výrobce infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízí integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Jak sami o sobě říkají, jejich „závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.“

Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci. Měla ke konci roku 2018 více než 188 tisíc zaměstnanců a působí ve více než 170 zemích a regionech. V Evropě aktuálně zaměstnává více než 12 tisíc lidí, provozuje dvě regionální kanceláře a 23 středisek pro výzkum a vývoj. Huawei silně investuje do základního výzkumu, přičemž se soustředí na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Realizuje v Evropě 230 projektů technické spolupráce a je partnerem více než 150 univerzit. Jak víme, dnešní mediální pseudokauza rektora Karlovy univerzity Tomáše Zimy je toho přímým, ale značně překrouceným a zneužitým důsledkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Filip Turek byl položen dotaz

kandidatura

Europoslancem jste se stal teprve nedávno a už kandidujete jinam? Nemyslíte, že když vám lidi dali důvěru, že byste se měl nejdříve předvést a ne pendlovat sem - tam? O co vám vlastně jde?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Maršálková: Proč mladí nekriticky inklinují k současné vládnoucí garnituře?

14:30 Alena Maršálková: Proč mladí nekriticky inklinují k současné vládnoucí garnituře?

Protože sytý hladovému nevěří! A polistopadová generace nikdy nebyla hladová! Bohužel…