Z jedné strany slyšíme, že představuje riziko pro národní bezpečnost (aniž by to kdy kdo prokázal), z druhé strany zase, že je to prostě firma čínská, a už proto jaksi „od ďábla“. Kdo se chtěl dovědět také něco jiného, mohl například v minulých dnech navštívit pražskou konferenci o 5G technologiích, v nichž má tato společnost významné slovo a její zástupce, vicepresident pro kybernetickou bezpečnost a ochranu soukromí Mika Lauhde na té konferenci v Poslanecké sněmovně pronesl několik velmi konkrétních tezí také o tom, proč se nedomnívá, že by Huawei byla takovým strašákem, jakého z ní dělají média a někteří politici.
Nejprve pár faktů o společnosti Huawei. Je to globální výrobce infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízí integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Jak sami o sobě říkají, jejich „závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.“
Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci. Měla ke konci roku 2018 více než 188 tisíc zaměstnanců a působí ve více než 170 zemích a regionech. V Evropě aktuálně zaměstnává více než 12 tisíc lidí, provozuje dvě regionální kanceláře a 23 středisek pro výzkum a vývoj. Huawei silně investuje do základního výzkumu, přičemž se soustředí na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Realizuje v Evropě 230 projektů technické spolupráce a je partnerem více než 150 univerzit. Jak víme, dnešní mediální pseudokauza rektora Karlovy univerzity Tomáše Zimy je toho přímým, ale značně překrouceným a zneužitým důsledkem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV