Petr Dufek: Dobrý start automobilového trhu

16.02.2016 10:50 | Zprávy

Evropský automobilový trh do nového roku vstoupil optimisticky. Registrace nových aut v celé EU vzrostly o 6,2 % a překonaly 1 mil. vozů. Pouze v pěti zemích se propadly, nicméně většina zemí vykazuje slušný nárůst, často i dvojciferný. Celý trh se tak postupně přibližuje maximům, kterých dosáhl v roce 2008. K jejich dosažení mu zbývá zhruba 700 vozů, zatímco od minim je vzdálený o více než 2,1 mil. nových aut. Největší trh v Evropě – Německo – si připsalo 3,3 %.

Petr Dufek: Dobrý start automobilového trhu
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Celkový trend automobilového trhu v EU je pozitivní. K poptávce po autech přispívá jednak cyklus obměny vozových parků firem, jednak i silný zájem spotřebitelů. To ostatně potvrzují i spotřebitelské průzkumy naznačující rostoucí ochotu pořídit si nový vůz ještě v letošním roce. K tomuto rozhodnutí přispívá pozitivní – i když ne až tak oslňující – trend evropské ekonomiky, snižující se nezaměstnanost a nízká inflace vedoucí k rekordně levným penězům na trhu. Kromě toho nelze zapomenout ani na nabídkové stimuly v podobě inovací, respektive nových modelů, a příznivého cenového vývoje. Ten totiž v posledních letech v důsledku nadbytečných kapacit zvýšil konkurenci mezi výrobci, z níž těží spotřebitelé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Můžu se zeptat na to, jaká ministryně to byla?

Nevím, co je to ta Eurodžungle, proč to nezveřejníte rovnou, když o tom píšete? https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Ondrej-Dostal-Ph-D-LL-M-156529/clanek/Pri-statni-hymne-si-natacela-videa-na-mobil-142504

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi utekli, tak přivezeme migranty i s rodinami. Plán s podporou vlády

12:14 Češi utekli, tak přivezeme migranty i s rodinami. Plán s podporou vlády

„Stavba další průmyslové zóny je nesmysl, už v těch stávajících nemá kdo pracovat. A my pendleři se …