Petr Dufek: Evropská inflace konečně na ústupu

03.06.2023 12:32 | Glosa

Po dubnovém chvilkovém nárůstu se v květnu inflace v eurozóně začala opět snižovat. Z původních 7 % poklesla na 6,1 % a byla tak nejnižší za posledních 15 měsíců.

Petr Dufek: Evropská inflace konečně na ústupu
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Hlavní zásluhu na tomto poklesu má odeznívání efektu drahých energií. V tomto případě zafungoval nejenom vysoký srovnávací základ, ale pozitivní vývoj na energetických trzích dokonce přispěl k meziročnímu poklesu cen energií v eurozóně.

Na ústupu jsou pomalu a jistě i ceny potravin, ale zatím jde jen malý počáteční krok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Předvolební debaty o školství jsou beznadějně mělké

15:34 Ivo Strejček: Předvolební debaty o školství jsou beznadějně mělké

Jedním z témat, kterých se předvolební diskuse dotýkají jen opatrně, zlehka a povrchně, je školství …