Petr Dufek: Export táhne ekonomiku a zvyšuje přebytek obchodní bilance

10.03.2014 11:50 | Zprávy

Lednová čísla zahraničního obchodu dopadla podle očekávání velmi pozitivně. Dvouciferný růst exportu a výrazné zvýšení přebytku obchodní bilance jde na vrub především největšímu a nejúspěšnějšímu vývoznímu artiklu ČR, a sice strojům a především dopravním prostředkům.

Petr Dufek: Export táhne ekonomiku a zvyšuje přebytek obchodní bilance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

 

Přebytek zahraničního obchodu v prvním měsíci roku dosáhl 44,6 mld. (podle dosud preferované přeshraniční statistiky), respektive 15,5 mld. korun - podle národní (a nyní upřednostňované) statistiky. V obou případech jde o výrazné meziroční zlepšení dosažené díky tuzemským automobilkám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Zarazí mu vycházky, anebo napaří 15 vostrejch?

16:47 Pavel Foltán: Zarazí mu vycházky, anebo napaří 15 vostrejch?

Glosa Pavla Foltána k aktuálnímu dění kolem vztahu prezidenta a premiéra České republiky.