Ve zpracovatelském průmyslu, který představuje největší část tuzemského průmyslu, je vidět dvě protichůdné tendence. Na jedné straně zpomalování automobilového průmyslu způsobené nedostatkem dovážených dílů, na straně druhé rychlý růst oborů, které pociťují výrazný růst poptávky a v neposlední řadě i cen. Konkrétně jde o výrobu kovů, kovových výrobků, plastů, zpracování dřeva atp.
Meziroční čísla z průmyslu jsou i nadále velmi působivá (+10,8 %). Svoji roli samozřejmě sehrává nízký srovnávací základ z loňského června, kdy výroba propadla o 9,5 %. To však nic nemění na faktu, že průmyslová výroba je už nad úrovní dosahovanou před pandemií – tedy konkrétně na úrovní roku 2019. Průmysl je tak prvním odvětvím, které se z kovidového šoku dokázalo zcela vymanit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…