Petr Hájek: Burani z východu! Úzkosti a naděje ilegálních migrantů jsou víc, než ty vaše!

30.08.2015 20:51 | Zprávy

Petr Hájek rozebírá otevřeně sprostá slova jednoho z vládců EU, který krásou nechtěného nastínil, co nás, bezprávný kompars v gubernii, čeká a nemine

Petr Hájek: Burani z východu! Úzkosti a naděje ilegálních migrantů jsou víc, než ty vaše!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek

Drzost francouzského ministra zahraničí Laurenta Fabiuse je sice bezmezná, ale nikoli bezprecedentní: "Když vidím jistý počet zemí Evropy, které neakceptují kvóty (pro imigranty), pokládám to za skandální," prohlásil v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1, televizi RTL a list Le Monde. Dodal, že tyto země se nacházejí na východě kontinentu. Prostě – co si to ti burani z východu dovolují? Jednou jim něco nařídíme, tak budou skákat, jak pískáme. Neuvědomují si snad, že jsou pouhou gubernií našeho francouzsko-německo „grand-landu“?

Ještě stále máme v uších výrok prezidenta Jacquese Chiraka z roku 2003, která pronesl na adresu zemí, jež se tehdy ke vstupu do unie teprve připravovaly. „Kandidátské země propásly dobrou příležitost mlčet,“ řekl tehdejší šéf Elysejského paláce na adresu zemí, které (vskutku šíleně) podporovaly americkou intervenci do Iráku. Česká média to tehdy jako jeden muž odsoudila, protože za podporou Američanům v jejich neospravedlnitelné invazi do Iráku – jež byla na počátku dnešní imigrantské vlny – stál „svatý“ Václav Havel.

Jak zareaguje dnešní mainstream – tedy korporátní média a „pražská kavárna“ se svou Peticí akademiků – lze proto snadno odhadnout.

Krása nechtěného

Přístup některých východoevropských zemí k imigrantům je skandální, prohlásil Laurent Fabius. Vynadal zvláště Maďarsku, které v sobotu dokončilo žiletkový plot na hranicích se Srbskem a do listopadu ho chce vyhnat do výšky čtyř metrů. Budapešť tím prý nerespektuje evropské hodnoty. Řekl také, že je šokován, když slyší hovořit o běžencích jako o „produktech“. „Neměli bychom zapomínat, že to jsou muži, ženy a děti se svými úzkostmi a nadějemi,“ setřel slzu z oka Fabius. A pak ještě prozradil něco vskutku pozoruhodného, co bychom neměli přehlédnout.

Ale nejprve pochválil (přímé i nepřímé) organizátory migrantské krize: Odvážně se prý k této problematice staví především Německo. Francie sice stojí pevně po jeho boku, ale odpovědnost by podle něj měla převzít celá Evropa. A pak zavěštil: „Přistěhovalecká vlna jen tak neskončí a bude trvat několik let.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

15:49 Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

V neděli v Rumunsku probíhal už druhý pokus o volbu prezidenta republiky, protože zmatení voliči v p…