Petr Hájek: Referendum? Jistě. Ale co kdybyste se na něj vykašlali?

28.06.2016 18:44 | Zprávy

Petr Hájek komentuje pokus evropských "elit" zvrátit výsledky Brexitu a přináší vyjádření Borise Johnsona, zřejmě příštího předsedy britské vlády, k údajnému chaosu, jenž prý zmítá Británií poté, co se země vrací jejím občanům.

Petr Hájek: Referendum? Jistě. Ale co kdybyste se na něj vykašlali?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek

Z Německa a Bruselu sílí hlasy typických pravých unijních "demokratů": Ano, britští občané více než miliónovou většinou rozhodli v hlasování: Chceme pryč z EU! To je nutno respektovat. Jak? No třeba tak, že parlament za to občanům uctivě poděkuje - ale Británie v EU dál zůstane. Nebo se vypíše referendum číslo dvě (tři, čtyři), než ti hloupí lidé z venkova "zvolí správně". Šlo to v Irsku, proč by to nemohlo jít v Anglii? V EU jsme si přece všichni rovni.

To je zhruba obsah dnešního projevu Angely Merkelové v německém Bundestagu a šéfa "evropské vlády" Junckera v Evropském parlamentu. "Majitelé Evropy" se tváří, že konečně pochopili Cameronův "úskok", když prohlásil, že s oznámením Británie o vystoupení z EU (podle článku 50 LS) není kam spěchat. Přes léto se dá přece připravit tolik různých variant, které nakonec výsledek referenda obrátí v pravý opak... Dokonale tento respekt k rozhodnutí lidu předvádí Česká televize, v níž už se o výsledcích Brexitu hovoří výhradně jako o "případném" vystoupení z EU.

Historie bezpochyby jednou řekne, že rozhodnutí pro Brexit bylo správné

Bolševiky od Berlína až po Kavčí hory prostě demokracii nenaučíš. Pokud by se v lidovém hlasování rozhodla k odchodu kterákoli jiná země (žádné referendum už ale "elity" nikomu samozřejmě nedovolí), asi by to tak dopadlo. Naši žalářníci si však neuvědomují, že Británie, kolébka demokracie, je na tom pořád ještě jinak. A to přes všechny hrůzy a dekadenci, které z Bruselu a Washingtonu "nasála".

Z evropských a amerických hlavních médií se mezitím šíří "poplašné zprávy" o pobrexitovském "chaosu" na Ostrovech. Podle nich prý nyní Britové hromadně litují svého rozhodnutí. Mnozí údajně ani nevěděli, o čem hlasují. Možná by pomohla nějaká "bratrská pomoc"...

Je to směšné a má to jediný účel: Zastrašit případné následovníky britského UŽ DOST! na starém kontinentu. Úplně jinak o povolební situaci v osvobozené zemi vypovídá článek zřejmě budoucího premiéra a hlavní tváře kampaně za Brexit Borise Johnsona  otištěného v The Telegraph.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

A co přesně jste proto, co tvrdíte, udělali, když jste byli ve vládě?

,,Hnutí ANO dlouhodobě prosazuje energetickou soběstačnost, stabilní sítě a realistický přechod k udržitelnosti." PS: Myslíte, že za blackout může tato vláda? A kdybyste byli ve vládě, vypláceli byste za něj odškodnění?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip Šebesta: Odevzdat se do rukou spolkového kancléře

16:14 Filip Šebesta: Odevzdat se do rukou spolkového kancléře

Český premiér se v Berlíně honosil svým negativním postojem k partnerům ve Visegrádské skupině a pot…