Petr Hampl: Jsou vládcové Evropy opravdu odhodláni úplně zničit evropské hospodářství?

30.01.2020 11:07 | Zprávy
autor: PV

I když nikdo nepochyboval, že ekologičtí aktivisté jsou nebezpeční fanatici, přesto byla ještě před dvěma lety současná vlna klimatického běsnění nemyslitelná.

Petr Hampl: Jsou vládcové Evropy opravdu odhodláni úplně zničit evropské hospodářství?
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl

Zákaz automobilů a přechod na elektromobily. Zákaz všech fungujících typů výroby elektřiny. Zákaz jedení masa, omezování domácích mazlíčků, komplikace stavby domů a tisíce dalších zákazů hrozí návratem životní úrovně kamsi před průmyslovou revoluci, kdy se lidé s problémy dožívali čtyřicítky, a většina dětí se nedožila dospělosti.

Logicky se nabízí námitky, že to přece nemůže být míněno vážně. Že to jsou jen proklamace, které nikdy nebudou naplněny. Proto s námi příliš nehnulo, když závazek zničit hospodářství vlastní země podepsal i český premiér. Bude ten šílený plán opravdu naplňován? Ano nebo ne?

Existují dvě odpovědi. Vychází ze dvou možných příčin současného běsnění.

První možnost. Někteří věří, že je to součástí plánu nějaké skryté skupiny mocných.

Je-li tomu tak, potom ty děsivé plány nejspíš realizovány nebudou. Mocní se spokojí s tím, že postraší obyvatelstvo, zvýší daně, získají pro sebe další výhody, zničí další část občanských svobod, a tím to skončí. Elektrárny nakonec odstaveny nebudou, boháči budou nadále jíst bifteky, a budou se nadále prohánět ve svých luxusních automobilech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…