Petr Hampl: Zpátky k národnímu státu

09.08.2021 7:37 | Glosa
autor: PV

Denní glosa Petra Hampla

Petr Hampl: Zpátky k národnímu státu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Chce-li civilizace přežít, musí být zastaveny mechanismy, které vytvářejí nadnárodní elitu zcela odtrženou od občanů jednotlivých národů, ubožáckou a zbabělou zároveň. To znamená rozbít nadnárodní korporace a vrátit většinu ekonomických aktivit na národní a místní úroveň. Vrátit politickou moc na národní úroveň. Obnovit podporu národní kultury. Každá země potřebuje vlastní obranu a kontrolu vlastních hranic. Bez toho naše civilizace zanikne – stejně jako nyní mizí původní kultury a původní národy ve Velké Británii, Švédsku a jinde. Riziko, že budeme následovat osud amerických indiánů, je velmi vysoké.

Za prvé. Nemůžeme obnovit národní stát z dvacátých let ani národní stát z osmdesátých let. Hledáme nový moderní model národního státu. Konec konců, Izrael ani Maďarsko dnes nevypadají jako v 80. letech. Jsou to moderní země s moderními společnostmi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Emisní povolenky

Jsem proti nim a jsem rád, že někdo bojuje za nás. Ale když tvrdíte, že je hodláte případně neimplementovat do české legislativy. Je to takto jednoduše možné? Myslíte, že to v EU projde, že nás to pak nebude stát taky dost peněz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hynek Beran: Stinnou stránku větrných kolchozů přiznal poprvé i Seznam, co Česká televize?

16:21 Hynek Beran: Stinnou stránku větrných kolchozů přiznal poprvé i Seznam, co Česká televize?

„Naše mediálně propagovaná touha zlikvidovat si zemědělskou půdu, postavit 250 metrů vysoká větrná m…