K němu mimo jiné patří audity. Ty si různou formou většinou nechávají dělat nastupující ministři, aby měli přehled o tom, jak hospodaří jejich resort.
Nemělo by být tudíž nic mimořádného na tom, že tento postup zvolili šéfové šesti resortů. Pochvalu by si mohli vysloužit za to, že postupovali podle předem dohodnutých kritérií a výsledky šetření na jednotlivých ministerstvech tak lze svým způsobem porovnat.
Zasloužilo se o to ministerstvo financí. Právě to dodalo přesný návod, na co audit zaměřit a jak ho provést. V jeho čele stojí šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Zmiňovaných šest resortů, které auditem prošly, vedou lidé nominovaní právě tímto hnutím. Tím se dá u voličů vyvolat dojem, že pouze oni mají zájem na tom, aby ministerstva dobře hospodařila. Tuto verzi ostatně podpořil výrok náměstka ministra financí, že zbývající ministři tuto nabídku nevyužili.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.