Petr Holub: Pochvala vlády, kterou nikdo nechválí

14.07.2012 7:30 | Zprávy
autor: rozhlas.cz

Vláda slaví dva roky od svého vzniku. Možná to je tím, že je pátek třináctého, ale žádné oslavy se nekonají. Na oficiálních webových stránkách vlády jsou hlavní zprávou daňové změny od roku 2013. Tím se inzeruje další zvýšení daní, ovšem zmíněný text na stránkách vlády visí už od května.

Petr Holub: Pochvala vlády, kterou nikdo nechválí
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

Vedle toho jsou vidět upoutávky na poslední vládní aktivity. Premiér Petr Nečas se vyjadřuje ke konfliktu ministra financí a policejního prezidenta, vedle toho na videu vysvětluje společně s vicepremiérkou Karolínou Peake, že imunita poslanců musí být omezena. 

V hlavním komentáři premiér prohlašuje, že „nynější model státních maturit je mrtvý“. Nejdůležitějším dokumentem je na stránkách vlády protikorupční strategie. 

Je to poněkud bezútěšný pohled: vyšší daně, korupce, hádky, pokažené maturity. Politici se starají pouze o sebe, a pokud si všimnou občanů, pak jim zvýší daně. Ani se nesnaží je přesvědčit, že jejich usilování má nějaký smysl. Nikdo nevysvětluje, co se za uplynulé dva roky podařilo, co zatím nevyšlo a co se ještě může napravit. 

Z pohledu běžných zkušeností České republiky přece vůbec není samozřejmé, že vláda dva roky vydržela. Naposled se to podařilo druhé Topolánkově vládě, která přežila dva roky o pouhé dva měsíce, stejně dopadla pár let předtím Špidlova vláda. Naposled vydržela celé volební období vláda Miloše Zemana v období 1998–2002. 

Nutno přiznat, že pracovníci vládního oddělení public relations by to neměli úplně snadné, kdyby chtěli Nečasovu vládu představit jako kabinet úspěchů. To je však neomlouvá, že se o to ani nepokusili, respektive to neomlouvá jejich šéfy. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…