Konkrétně se tamní politické poměry považují za nejhorší a obecně se předpokládá, že tamní politici víc než jinde využívají svého postavení k průběžnému obohacování.
Má to jeden pozoruhodný důsledek, totiž že jsou lidé na Ústecku nejvíc nespokojeni s politikou, a že tudíž nejvíc žádají nějakou změnu. Teď se ukazuje, že tam k významné změně opravdu dochází.
Významným signálem, že se opravdu něco změnilo, se stalo včerejší zasedání místní rady ODS v Mostě, jejíž členové vyzvali dva členy tamního sdružení, ať opustí stranu. Konkrétně šlo o poslance Jiřího Šulce, který byl hejtmanem i primátorem a který také vedl výbor regionálního dotačního programu Severozápad. Druhým hříšníkem z pohledu mosteckých občanských demokratů je Daniel Ježek, majitel několika stavebních firem čerpajících peníze z evropských projektů.
Důvodem výzvy ke složení členství byly právě známé nepořádky při čerpání eurodotací.
Případ sice hodně ukazuje, proběhl však v řadě dalších událostí. Právě z nich je možné získat představu o tom, jak se mohou v Česku na počátku jednadvacátého století měnit politické poměry.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz