Petr Štěpánek: Pozdrav ze socialistické Kanady

12.01.2019 13:57

Tohle mi z Vancouveru napsal můj dávný kamarád Víťa Suchodol, bigbíťák, rocker, bubeník, se kterým, kdyby tenkrát nepláchnul do Kanady, jsme možná hráli v jedné kapele. Zveřejňuju to s jeho svolením a kvůli kontextu v plném znění.

Petr Štěpánek: Pozdrav ze socialistické Kanady
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, politický glosátor a hudebník

Diskusí pod svými články se ze zásady nikdy neúčastním. Občas je proletím, ale reagovat na některé ubožáky, demagogy a frekventanty 4. cenové by byla naprostá ztráta času. Těm lidem není pomoci. Ale je to jejich vizitka, nikoli moje. 

Ale nestěžuju si. Zvláště pak, když tyhle ubožáky bohatě vyvažují lidé, kteří mi naopak píšou krásné maily. Nemám potřebu se jimi chlubit, ale pro tentokrát udělám výjimku. Ne kvůli sobě, ale abych se s vámi podělil o skličující svědectví ze současné Kanady, které navíc krásně doplňuje a rozvíjí to, co jsem tu nedávno psal já.

Tohle mi z Vancouveru napsal můj dávný kamarád Víťa Suchodol, bigbíťák, rocker, bubeník, se kterým, kdyby tenkrát nepláchnul do Kanady, jsme možná hráli v jedné kapele. Zveřejňuju to s jeho svolením a kvůli kontextu v plném znění. Doplnil jsem pouze diakritiku.

Ahoj, Petře!

Přeju do 2019, ať se ti všechno daří, pokud se nezblázníme z dění kolem nás.

Už jsem ti dřív napsal, že rád čtu tvý články na "Psu", jelikož píšeš k věci a tvrdě na dělohu a podle mě to tak má bejt, ale tenhle poslední (Doufej v nejlepší, připrav se na nejhorší! – pozn. pš) považuju asi za ten nejlepší, se kterým se já osobně ztotožňuju do posledního písmene. Kdybych uměl psát jako ty, napíšu to samý, ale jelikož se neumím udržet na uzdě, napsal bych tam mimo jiné i takové sprosťárny, že by mně to stejně nikdo neotiskl.

Všechno, co tam píšeš o EU a spol., je naprostá a šílena pravda. Bohužel, tady v Kanadě je situace úplně stejná, akorát v bleděrůžovým. Je to naprosto jiná země, než do který jsem před 35 lety přišel. 30 let levičáckého brainwashingu ve zdejších školách a zejména na universitách, politická všeničící korektnost a multikulturalismus z ní udělalo beztvarý chuchvalec všech těch gender, safe space, apod. magořin, ze kterýho, obávám se, už není úniku. Notabene je to ještě podmazáno tím, co nám tady teď už tři roky vládne v Ottawě, tedy neuvěřitelně naivní, hloupý, rozmazlený, nicnevědící a ostudu po světě dělající klaun jménem Justin Trudeau. Tohle individuum je opravdu to nejhorší, co se v poslední době mohlo Kanadě stát a bohužel žádnej politik Trumpova ražení tady není.

To, co se tady v poslední době děje, mě dokonce přimělo někdy přemejšlet o tom, o čem jsem v minulosti nikdy neuvažoval, totiž o návratu na stará kolena do staré vlasti. Já vím, nedělám si žádné iluze, jak to v ČR vypadá, jsem totiž dost v obraze a jsem už taky strašně dlouho pryč, ale podstatný je, že českej národ, ať už je jakýkoliv, a potažmo celá V4 má zkušenosti s komunistickým svinstvem a proti současnému EU svinstvu se snaží aspoň nějak bojovat. Tady prostě ne! Všichni jsou úžasní a všichni se budou povinně milovat. A já když vidím, jak se sem plíživě salámovou metodou dere to, z čeho jsem kdysi před 35 lety utekl, tak mně je z toho pěkně zle. Protože moji kanadští spoluobčané to vůbec netuší, jelikož to nezažili.

Tak já jenom, abys věděl, jak si tady žijeme my. Piš dál, umíš to a je to dobrý. Řadím tě mezi své oblíbené pisatele jako jsou Pavel Chrastina, Luděk Frýbort nebo Ota Ulč. Jseš v dobré společnosti.

Zdraví tě

Víťa Suchodol

Myslím, že k tomu není třeba vůbec nic dodávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…