Petr Sýkora: Všichni jsme pro. Tak proč Pražský okruh stále ještě nestojí?

12.09.2016 18:43

Na 14.září od 17,00 hodin organizuje Občanské sdružení SOS Spořilov a Iniciativa STOP KAMIONŮM blokádu místní sídlištní komunikace Spořilovská, která není zkolaudována na zátěž těžkými kamiony a nemá EIA a která nahrazuje již roky Pražský okruh, a to formou pochodu po spojce od horního vjezdu u Senohrabské ulice směrem k dolnímu vjezdu z ulice Na Chodovci.

Petr Sýkora: Všichni jsme pro. Tak proč Pražský okruh stále ještě nestojí?
Foto: praha.eu
Popisek: Pražský okruh

Nahlášený protestní pochod by měl trvat zhruba čtvrt hodiny. Účastníci blokády budou žádat co nejrychlejší dokončení Pražského okruhu. A dále, aby odpovědné instituce do doby dostavby okruhu učinily „okamžitá opatření k zamezení dalších ztrát na zdraví a životech obyvatel Uhříněvse, Jižního Města, Spořilova a dalších Pražanů.Akce je řádně nahlášena. Protest přijde podpořit náměstek primátorky a pražský radní za dopravu Petr Dolínek, který se v poslední době hodně angažoval za dostavbu jihovýchodní části Pražského okruhu. Na akci jsou pozvání také zástupci radnice MČ, magistrátu, ministr dopravy Dan Ťok i hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Prohlášení Petra Sýkory, představitele iniciativy STOP KAMIONŮM

Když se jednalo u EK o stavbách, které dostanou výjimku, dokončení 511 bohužel neprošlo. EK se údajně rozhodovala na základě informací, které dostávala od různých sdružení i osob, které si dostavbu PO 511 nepřejí. Rozhodli jsme se tedy vytvořit tlak opačný, aby si pánové v Bruselu uvědomili, jaký je v Praze skutečný stav věcí. Každý den sbírám podpisy pod dostavbu PO 511. V současné chvíli jich máme cca 4000. Chceme tím pomoci Praze i vládě ČR při vyjednávání, aby viděli, že v tom nejsou sami, a že za nimi občané stojí. Už jsme své stanovisko vyjádřili krátkým zastavením dopravy v Uhříněvsi. A vidíte, pořád je to málo. Proto, společně se Spořilováky a s podporou Prahy, připravujeme ještě agresivnější protest, abychom upozornili na problém chybějícího okruhu.

Pořád to nechápu. Občané Prahy, MHMP, poslanci i vláda ČR všichni jsme pro dostavbu Pražského okruhu. Tak proč po tolika letech stále nestojí. Výsledky závěrečných jednání na úrovni ministrů mě neuspokojují. Každý dobře ví, že stačí "sabotáže" některých spolků proti okruhu a stavbu budeme dál a dál odkládat. Ale s tím už si musí poradit naši ministři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…