Podnikatelé: Doporučení budoucímu premiérovi

07.10.2021 11:00 | Komentář

Co vzkazují v otevřeném dopise budoucímu premiérovi úspěšní čeští podnikatelé a TOP manažeři? Významný český podnikatel a politik Pavel Sehnal doporučuje: „Pane premiére, není čas, aby si utahoval opasek občan, je na čase, abychom společně utáhli opasek státu.“ A jaká jsou další doporučení?

Podnikatelé: Doporučení budoucímu premiérovi
Foto: archiv
Popisek: Čeští podnikatelé se sešli v Aquapalace Hotel Prague u kulatého stolu

Úspěšný český podnikatel a politik Pavel Sehnal inicioval setkání u kulatého stolu, jehož výstupem bude otevřený dopis Doporučení budoucímu premiérovi.

Anketa

Je Světlana Witowská dobrá moderátorka?

7%
93%
hlasovalo: 16026 lidí
Název vznikl podle knihy Madelaine Albright: Doporučení budoucímu prezidentovi. Jednání s výše zmíněnými hlavními panelisty se dále zúčastnilo dalších 50 dalších představitelů českého byznysu.

A jaká další doporučení vzkazují čeští podnikatelé a TOP manažeři budoucímu premiérovi za průmysl, energetiku, zemědělství, zdravotnictví, dopravu, cestovní ruch a dalších strategická odvětví? Zdeněk Jandejsek, předseda představenstva Rabbit CZ, člen představenstva AK ČR: „Pane premiére, bez produkčního zemědělství nebude naše planeta fungovat!!“. Petr Choulík, český manažer v průmyslu: „Nejlepší podporou průmyslu je urychlený rozvoj infrastruktury. Zejména dopravní infrastruktura zaostává o mnoho let za sousedními zeměmi.“ Roman Šmucler, prezident České stomatologické komory:  „Pane premiére, nevymýšlejte experimenty a zaveďme tady funkční model medicíny jako v Rakousku a v Německu, jde to stihnout do dvou let!!“ Lubomír Kovařík, předseda dozorčí rady CZGroup, „Vážený pane premiére, bez zajištění strategické nezávislosti státu, ať už potravinové, energetické nebo např. bezpečnostní, nebude Česká republika schopna čelit dalším krizovým nebo nouzovým stavům. Zasaďte se o to, že naše země dosáhne maximální možné úrovně strategické nezávislosti!“ Šárka Litvínová, ředitelka Letuška.CZ: „Pane premiére, mějte hodně odvahy a hodně sil, čekají Vás nepopulární opatření!.“ Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM Transport: „Pane premiére, zastavte kolaps na pracovním trhu. Anglie ukázala, co nastane při nedostatku řidičů, na co čekáme my!?“ Tomáš Prouza prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu doporučuje snížení nákladů práce, větší flexibilitu, digitalizaci, navýšení kvót na zahraniční pracovníky, stabilitu podnikatelského prostředí podporu investic a v neposlední řadě kvalitní a dostupné potraviny. 

V diskusi také zazněla hrozba pro energetiku a celý průmysl ČR, kterou může představovat nedostatek stabilní a navíc drahé elektřiny ve spojení s unáhlenou a sociálně necitlivou realizací eurounijní politiky Green Deal. 

Bude budoucí premiér těmto doporučením naslouchat, nebo je hodí do šuplíku s komentářem „Sorry jako“?

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Pavel: Hledej cestu peněz

21:50 Miroslav Pavel: Hledej cestu peněz

Peníze vidí i slepí, praví se v jednom čínském přísloví. Musel jsem si na něj vzpomenout, když jsem …