Postihnout mají největší ruskou společnost Rosněft a šéfa státního strojírenského a zbrojního podniku Rostec, který je blízkým Putinovým spojencem.
Kanada se tak po boku USA a Evropské unie snaží postihnout dvě klíčové ruské společnosti, jejichž potrestání se dosud vyhýbala a které mají v této zemi řadu aktivit.
Nechme stranou úvahy o tom, nakolik sankce zaberou, kolik budou stát Rusko a nakolik zatíží Kanadu, ale rozhodnutí Kanady i důvody pro ně jsou jasné.
Ve stejný den, kdy jsem se dočetl o novém kroku Kanady, jsem si přečetl i informaci o tom, že ministerstvo průmyslu a obchodu stále hledá termín pro jednání česko-ruské mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci.
Hospodářské noviny se domnívají, že ministerstvo chce setkání uspořádat zřejmě i přesto, že se lídři evropských států dohodli na omezení kontaktů s ruskými představiteli.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Český rozhlas