Přemysl Novotný: Vztahy mezi Českem a Saudskou Arábií má vylepšit obchodní fórum

26.6.2014 10:58 dop.

První Česko-saudské obchodní fórum, které se bude konat letos na podzim, by mělo vylepšit pošramocené vztahy mezi oběma zeměmi. Akci pořádá saudsko-arabská společnost Shobokshi Investment, jež poskytuje služby mimo jiné v oblasti zahraničního obchodu. Od konference si slibuje vytvoření nových investičních příležitostí.

Přemysl Novotný: Vztahy mezi Českem a Saudskou Arábií má vylepšit obchodní fórum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na chrám sv. Víta v areálu Pražského hradu

Cílem obchodního fóra, které se bude konat na přelomu října a listopadu v Praze, je především podpora obchodních vztahů mezi Českou republikou a Saúdskou Arábií. Shobokshi Investment zprostředkovává obchodní a investiční příležitosti mezi Českou republikou a Saúdskou Arábií. Díky sídlu v Praze nabízí klientům strategickou polohu pro obchodní a investiční možnosti na Blízkém východě,“ uvádí se v tiskovém prohlášení společnosti.

Hospodářský růst Saúdské Arábie a stabilní ekonomické prostřední by mohlo nabízet českým firmám řadu obchodních příležitostí, investic a nových projektů. Diplomatické vztahy obou zemí jsou v současné době napjaté zejména kvůli protimuslimským výrokům prezidenta Miloše Zemana. Konference by mohla být jednou z příležitostí, jak vztahy začít urovnávat. Její podtitul totiž mimo jiné zní: Česká republika a Saudská Arábie na cestě ke strategickému partnerství. Na zajištění komunikace navíc má Shobokshi Investment najatou PR agenturu AMI Communications.

„Jsme přesvědčení, že přes současné klima ve vztazích našich zemí je ekonomický potenciál obchodní spolupráce mezi oběma regiony značný. Se Shobokshi Investment se tak zaměříme na posílení povědomí českých podnikatelů o možnostech při vstupu na saúdský trh a naopak na informování saudských firem o České republice. Budeme se podílet i na organizaci strategických aktivit podporujících rozvoj obchodních vztahů mezi oběma zeměmi,“ uvedl Vladan Crha, Senior Consultant z AMI Communications.

Možný diplomatický rozměr akce podtrhuje fakt, že majitelem firmy je honorární konzul České republiky v Saudské Arábii Hussein Shobokshi. Generální ředitel Shobokshi Investments Chalid Bitar považuje Česko–saudské obchodní fórum za jednu z klíčových akcí. „Pro naši společnost jsme hledali silného a zkušeného partnera, který nám pomůže oslovit potenciální obchodní partnery, státní instituce i klíčová česká média,“ řekl  Chalid Bitar.

AMI Communications působí na trhu už devatenáct let a je od roku 2001 největší PR agenturou v České republice. Mezi její klienty patří například Česká pojišťovna, ČEZ, Dell, Ford nebo Shell. Shobokshi Investment uvádí, že se pořádáním konferencí a výstav snaží upevňovat obchodní vztahy mezi Českou republikou a Saúdskou Arábií. Vyhledává také firmám vhodné lokální partnery a nabízí pomoc s prosazením na místním trhu. Pro Saúdské investory zase vyhodnocuje a navrhuje investice na českém trhu s atraktivní návratností.

Přemysl Novotný

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.czTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: O velké ošidnosti snah pomáhat lidem s dopady inflace

16:32 Jiří Weigl: O velké ošidnosti snah pomáhat lidem s dopady inflace

Denní glosa Jiřího Weigla