Přemysl Votava: Měli jsme nabito, přesto se spojenci před Hitlerem přihrbili

25.09.2019 20:33 | Zprávy
autor: PV

Studenti, co víte o Mnichovu 1938? Co víte o zradě našich spojenců? Tedy vězte, že v Mnichově se Francie a Británie, dohodly s Hitlerem a Mussolinim o rozporcování Československa.

Přemysl Votava: Měli jsme nabito, přesto se spojenci před Hitlerem přihrbili
Foto: archiv
Popisek: Přemysl Votava, Národní socialisté

Británie a Francie se řídily svými imperiálními zájmy a Československo jim v té dohodě s Hitlerem překáželo. Máme dnes zapomenout na tento zločin jen proto, že se nehodí do současné režie Evropy a světa?
Pokud dnes probruselská média popichují Rusko za pakt „Ribentrop – Molotov“ (srpen 1939), je to nespravedlivé, dokonce lživé. Již rok před tímto paktem (15. a 22.9. 1938) se britský premiér Chamberlain sešel dvakrát s Hitlerem a následně poté 29.9. v Mnichově. Zde se Británie a Francie dohodly s Hitlerem a s Musolinim o rozporcování Československa. Československo nebylo do Mnichova ani pozváno. „Spojenci“ nám po podpisu „Dohody“ jen sdělili: „nepřijetí Dohody by mělo pro nás nedozírné následky!“ Bylo to pro ně vžité koloniální jednání. Jednali s námi jako s tou poslední africkou kolonií.

Okleštěné Československo ztratilo Mnichovem 30% své rozlohy a 34% obyvatelstva. Ztratilo svá pohraniční vojenská opevnění. Na obsazeném území zůstalo přes milion občanů české, slovenské a rusínské národnosti. Čísla za kterými jsou i osudy českých a slovenských obyvatel obsazeného pohraničí.

Naopak drtivá většina sudetských Němců propadla nadšení, davy vítaly německou armádu. Hitler cestou po obsazeném pohraničí sklízel ovace. Maďarský vládce admirál Horthy vjel do Košic na bílém koni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Kdo opravdu řídí svět? Vždy je to cui bono a follow the money

12:26 Jiří Halík: Kdo opravdu řídí svět? Vždy je to cui bono a follow the money

Tedy komu je to ku prospěchu a sleduj tok peněz.