Protiproud: Rusko zkratovalo Spojeným státům “elektrickou revoluci”. Jak na to?

21.08.2015 9:19 | Zprávy

Redakce Protiproud přináší analýzu Tony Cartalucciho, investigativního novináře žijícího v Bangkoku, která by mohla být poučením i pro nás – pokud by opravdu byl zájem odstřihnout americké zájmy od naší politiky

Protiproud: Rusko zkratovalo Spojeným státům “elektrickou revoluci”. Jak na to?
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

Takhle se možná jednoho dne bude historie dívat na čachry s „vývozem demokracie, které Západ, především Spojené státy, provádějí zvlášť intenzivně v posledních patnácti letech: Na počátku 21. století se revoluční byznys doopravdy rozběhl, protože Amerikou financované nevládní organiązace (NGO) po celém světě začaly nenápadně uždibovat ze sociálního a politického základu všech zemí.

Agenti změny

Konzultanti a “agenti změny” byly vysíláni do zemí jako Gruzie, Ukrajina, Tunis a Egypt. Jejich úkolem bylo pomoci vybudovat jednak virtuální smečku na Twitteru a jednak rozvášněné davy v ulicích. Nejlepší na tom všem bylo, že na úpadku a sociálních konfliktech jiného národa se skutečně dalo vydělávat. Rada pro ambiciózní mladé podnikatele v sociální sféře: pokud se dokážete dostat na místo s USAID, tak si fakticky namastíte kapsu. Tak to tehdy bylo.

Pro nešťastné aktivisty a jejich mazané washingtonské šéfy lehkomyslně ničící jiné národy to byl kouzelný život nekonečného světoběžnictví, výletů za účelem transatlantické sociální spravedlnosti a šíření demokracie po celém světě. Lepší život si ani nelze představit. Všechno běželo jak na drátkách, dokud celý ten komediantský podnik letos v červenci nenarazil v Arménii do zdi…

Tony Cartaluci: Rusko odstřelilo americký převrat

Geopolitický komentátor a investigativní novinář. Žije v Bangkoku a píše hlavně pro on-line časopis “New Eastern Outlook”,, z něhož je přetištěn i tento článek.

Americkému průmyslu produkujícímu “barevné revoluce” nastaly těžké časy. Zdá se, že proces pěstování podvratných živlů ve vyhlídnuté zemi a svrhávání úřadující vlády pod záminkou inscenovaných masových protestů, zdokonalený ve východní Evropě po pádu Sovětského svazu a vytříbený v průběhu takzvaného “arabského jara”, konečně narazil na strop svých možností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Komu budeme mávat?

11:34 Přemysl Votava: Komu budeme mávat?

Vidím těch starostí kolem májových oslav 80. výročí konce války, jakou vlajkou mávat, koho nepřipomí…